В Україні ціни на молоко та молочну продукцію за 2023 рік зросли на 10%. Середня вартість 1 літра молока жирністю 3,2% наразі становить 35 гривень. Таке подорожчання можна пояснити різними чинниками: одним із яких є збільшення витрат на сировину. Однак у майбутньому ситуація може змінитися.

До кінця грудня ціна на сировину перевищила 15 гривень за кілограм, збільшившись майже на 30% лише за чотири місяці.

За словами Тетяни Попович, менеджера з маркетингу оптового агроринку "Шувар", основною причиною підвищення цін є нестача сировини, спричинена головним чином помітним скороченням поголів'я корів. Лише 2023 року поголів'я корів скоротилося майже на 40% порівняно з 2017 роком.

На динаміку цін також впливає імпорт молочної продукції. Експерт наголосила, що підвищення цін на вітчизняну молочну продукцію може призвести до збільшення її імпорту. Крім того, загальному зростанню цін сприяють зростаючі витрати на енергію, паливо та логістику на переробних підприємствах.

Продукти: скрін з відео
Продукти: скрін з відео

"Високі ціни на внутрішні молочні продукти можуть призвести до збільшення їхнього імпорту. Підвищення витрат на енергію, паливо та логістику для переробних підприємств також сприяють зростанню цін", - каже спеціалістка.

Заглядаючи в майбутнє, існує ймовірність того, що ціни на сире молоко можуть знизитися з огляду на те, що переробні компанії в даний час стикаються з фінансовими труднощами за підтримки високих закупівельних цін.

Проте проблеми з логістикою, що продовжуються, викликані війною в Україні, ускладнюють зростання цін на продукти харчування, у тому числі на молочні продукти.

Майбутня траєкторія цін на молоко, ймовірно, залежатиме від комбінації цих факторів, включаючи вирішення проблем у ланцюжку постачання та зміни цін на сировину.

Нагадаємо, ПриватБанк почав продавати кредити українців колекторам: закошмарять до сказу

Раніше «Українці» писали, що вихідні будуть жорсткими: українцям варто підготуватися

Як повідомляли «Українці», частина пенсіонерів позбавлять субсидій: кого не пошкодують