Україна готується до кардинальної пенсійної реформи, про яку детально розповіла заступник міністра соціальної політики Дар'я Марчак, яка спрямована на перегляд нинішньої системи розрахунку пенсій.

Відповідну інформацію надали на порталі «znaj.ua», посилаючись на роз'яснення Дарії Марчак, які були оприлюднені на сайті «obozrevatel».

Реформа, спрямована на усунення давніх відмінностей усередині системи, черпає натхнення з європейських моделей, які мають забезпечити більш справедливий розподіл пенсійних виплат.

Суть проблеми у існуючій системі полягає у методі розрахунку пенсії, що ґрунтується на середній заробітній платі за останні три роки роботи.

Цей метод призвів до суттєвих розбіжностей у розмірах пенсій українців, які, хоч і вийшли на пенсію за однакових обставин, зробили це у різні роки. Ті, хто вийшов на пенсію раніше, часто отримують нижчі пенсії через інфляцію та підвищення заробітної плати з часом.

Запропонована реформа спрямована на усунення такої нерівності шляхом скасування необхідності додаткових виплат, бонусів та допомог, які нині використовуються для «поповнення» сум пенсій.

Пенсія: скрін з відео
Пенсія: скрін з відео

Ця нова модель обіцяє простий і справедливий підхід до розрахунку пенсій, гарантуючи, що пенсіонери отримуватимуть суму, яка відображатиме їхнє трудове життя, без необхідності подальших коригувань.

Прийнявши цю європейську модель, Україна сподівається оптимізувати свою пенсійну систему, зробивши її стійкішою та справедливішою для майбутніх поколінь.

Реформа покликана виправити дисбаланси, що існують у розрахунку та індексації пенсій, що стане важливим кроком на шляху до більш збалансованої системи соціального забезпечення.

"Ми досліджували європейську практику, вивчили різні моделі. І модель, яку ми можемо запропонувати, згідно з нашими розрахунками, дозволить уникнути необхідності застосовувати всі ці натяжки, надбавки", - заявила Дар'я Марчак.

Нагадаємо, другий перерахунок пенсій не за горами: яких пенсіонерів порадують надбавками після індексації у березні

Раніше «Українці» писали, великі зміни з 1 квітня: українців уже готують – податки будуть шалені

Як повідомляли «Українці», газ і світло будуть дорожчими: українцям назвали суми та терміни