У Запоріжжі, виникла ситуація, що привернула увагу громадськості: дві судові інстанції, суд першої інстанції та апеляційний суд, винесли рішення на користь чоловіка, військовозобов'язаного, який вступив у конфлікт з представниками територіального центру комплектування та мобілізації (ТЦК), коли ті намагалися передати йому повістку для мобілізації.

Історія отримала розвиток, коли запорізький адвокат Андрій Трифонов, що представляв інтереси обвинуваченого, поділився подробицями справи у соціальних мережах. З його слів, ТЦК раніше неодноразово намагався вручити чоловікові повістку, але безуспішно.

Добровольці в ТЦК: скрін з відео
Добровольці в ТЦК: скрін з відео

Конфлікт стався ввечері, коли до будинку, де проживає чоловік, прийшли представники ТЦК. У той час чоловік вийшов дізнатися причини відсутності електропостачання. Під час спроби повернутися додому, він почув, як за ним слідують невідомі особи у формі, які висловили бажання поспілкуватися. В темряві та з наближенням комендантської години чоловік вирішив не вступати в діалог.

Згідно із судовим рішенням, коли чоловік намагався увійти до квартири, один із представників ТЦК заблокував йому шлях, а інший опинився ззаду. У подальшому, ця ситуація призвела до фізичної сутички. Обидві сторони повідомили про отримані тілесні ушкодження.

Представники ТЦК стверджували, що їхні спроби вручити повістку завжди закінчувалися невдачею, оскільки чоловік не відчиняв двері. У день інциденту вони намагалися знову оповістити його, але зустрілися з агресією.

Мобілізація, співробітники ТЦК, фото із соцмереж
Мобілізація, співробітники ТЦК, фото із соцмереж

Адвокат Трифонов наголосив, що працівники ТЦК цілеспрямовано чекали на чоловіка біля будинку. Він також зазначив, що в день конфлікту його клієнт спочатку не усвідомлював, що невідомі особи були в уніформі через погане освітлення.

На захист свого клієнта, адвокат зазначив, що під час конфлікту дружина військовозобов'язаного знімала події на відео, вимагаючи припинити насильство.

В результаті судового розгляду було встановлено, що обвинувачення не змогло довести вину чоловіка у скоєнні кримінального злочину, внаслідок чого він був виправданий.