Олександр Коротинський, директор Центру виробництва цукрових буряків та член комітету з контролю та витрат Торгово-промислової палати України, обговорив майбутнє цукрового ринку.

На думку Коротинського, ринок цукру, найімовірніше, зіткнеться з насиченням і увійде в період низьких цін не раніше 2026 року.

Коротинський пояснив, що попередня хвиля низьких цін на цукор припала на 2018-2020 роки. У цей період внутрішня ціна цукру в ЄС становила близько 350 євро за тонну, а ціна на цукрові буряки була на рівні 27-30 євро за тонну.

Зниження привабливості вирощування цукрових буряків призвело до скорочення посівних площ. Щоб підтримати інтерес фермерів цукровим заводам довелося поступово підвищувати закупівельні ціни.

Подорожчання цукру в Україні
Подорожчання цукру в Україні

З 2020 року ціни на цукор зростають і зараз перебувають на високому рівні. Однак Коротинський зазначив, що період пікових цін не може тривати нескінченно. Такі країни, як Бразилія, Індія, Китай та країни ЄС, включаючи Україну, розширили площу вирощування цукрових буряків. Це розширення у поєднанні з активним глобальним споживанням цукру може призвести до значного виробництва цукру у 2025 році.

Коротинський прогнозує, що за відсутності катаклізмів ринок, швидше за все, знову насититься приблизно до 2026 року. Це може призвести до періоду низьких цін та подальшого скорочення посівних площ. Він наголосив, що циклічність притаманна ринку цукру і навряд чи зникне.

Нагадаємо, через Польщу українці будуть змушені платити більше: основні продукти стануть дефіцитом?

Раніше «Українці» писали, пенсії виростуть день у день: як "озолотять" наших пенсіонерів

Як повідомляли «Українці», страшний сон Путіна: Росія готується до вторгнення Китаю – витік секретних документів РФ