У березні в Україні відбудеться масштабна індексація пенсій, внаслідок якої середнє зростання становитиме близько 322 гривень, або 8%.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович повідомила, що після індексації середня пенсія становитиме 5717 гривень. Вона підкреслила, що найменші пенсії, які отримують громадяни з обмеженим трудовим чи страховим стажем, зростуть більше, ніж звичайно, і становитимуть у середньому 364 гривні.

Мінімальна пенсія після індексації становитиме 2725 гривень. Найбільша пенсія збільшиться майже на 3 тисячі гривень та становитиме 23 610 гривень.

"Найбільша пенсія зросте одразу майже на 3000 грн. І це буде 23 610 грн", - зазначила Жолнович.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Жолнович пояснила, що сума індексації розраховується за формулою, яка враховує 50% торішньої інфляції та 50% зростання середньої зарплати в Україні за останні 3 роки.

Початкове оголошення про індексацію пенсій на 13% у 2023 році було засноване на очікуваному рівні інфляції у 13%, але фактична інфляція виявилася нижчою та склала 5,1%. Остаточні розрахунки в лютому показали краще, ніж прогнозувалося, відновлення економіки, що призвело до нижчого відсотка індексації.

"Тому ми завжди робили застереження, що остаточні показники зможемо отримати лише коли буде повністю закритий фінансовий рік. І ось у лютому ми отримали всі остаточні розрахунки, які показали, що наша економіка відновлювалася набагато краще, ніж прогнозувалося – відповідно формула дала нам менший відсоток індексації", - розповіла Жолнович.

Нагадаємо, сміятися чи плакати? Пенсіонерам розщедрилися збільшити виплати на 1%

Раніше «Українці» писали, борги з комуналки: що загрожує українцям із "хвостами" - навіть пенсіонери постраждають

Як повідомляли «Українці», доведеться повертатися додому: десятки тисяч українських біженців залишать без житла