До 50% українських біженців, які беруть участь у програмі «Homes for Ukraine», можуть зіткнутися з бездомністю через розрив відносин із спонсорами, про це повідомляється з посиланням на дані Міністерства регіонального розвитку, житлового будівництва та місцевого самоврядування Великобританії.

Близько 15 тисяч українських біженців у Великій Британії вже втратили житло з червня 2022 року після припинення відносин зі спонсорськими сім'ями.

Із приблизно 200 тисяч українських біженців, які прибули до Великобританії за різними програмами, включаючи спонсорство та возз'єднання сімей, близько 15 тисяч були змушені шукати альтернативне житло після розлучення зі спонсорами.

У звіті йдеться про те, що британські громадяни, які беруть участь у схемі спонсорства, не зобов'язані підтримувати українців протягом усього терміну їх перебування у Великій Британії; вони зобов'язуються приймати їх у себе щонайменше шість місяців.

Біженці: скрін з відео
Біженці: скрін з відео

Раніше британський уряд закрив Ukraine Family Scheme — одну з двох основних програм для українських біженців, яка дозволяла возз'єднання сімей та тривале перебування у Великій Британії. Програма Homes for Ukraine Sponsorship Scheme, що залишилася, дозволяє в'їзд за підтримки спонсора і буде діяти до кінця березня наступного року.

Учасники цієї схеми, які дали притулок біженцям або сім'ям, отримують фінансову підтримку у розмірі 350 фунтів стерлінгів на місяць протягом першого року та 500 фунтів стерлінгів протягом другого року їхнього перебування у Великій Британії.

Проте слід зазначити, що термін дії цієї програми також спливає наприкінці березня наступного року. Українські біженці, які виїхали через повномасштабне вторгнення Росії, можуть продовжити свій легальний статус у Великій Британії ще на 18 місяців, до вересня 2026 року, отримавши нову візу.

Нагадаємо, пенсій з 1 квітня не буде: яких українців позбавлять основних виплат

Раніше «Українці» писали, потужна допомога українцям: які виплати біженцям пропонує Німеччина

Як повідомляли «Українці», тепер будуть великі проблеми: українців з боргами по комуналці можуть позбавити всього