Українських споживачів житлово-комунальних послуг, які прострочили оплату рахунків, чекають серйозні наслідки, що виходять за межі простого відключення послуг, попереджають у Міністерстві суспільного розвитку, територій та інфраструктури, повідомляє «novyny.live».

З січня в Україні було знято заборону на відключення електроенергії, природного газу та води для боржників, що призвело до масових відключень послуг під час війни.

Однак, згідно з рішенням суду, наслідки неоплачених рахунків виходять за межі перерви в обслуговуванні та можуть призвести до суттєвих обмежень на майно боржника.

Ігнорування законопроектів може призвести до судових позовів з боку постачальників послуг, а вирок може істотно ускладнити життя постраждалим українцям. Стягнення боргу може відбуватися у спрощеному судовому порядку, коли споживача можуть навіть не повідомити та не запросити на судове засідання, дізнавшись про рішення про стягнення грошей лише постфактум.

За рішенням суду постачальники можуть залучити правоохоронну службу, яка має право:

Накласти арешт на майно боржників.

Прохання до банків заморозити банківські рахунки.

Відняти гроші на погашення боргів.

Борг по комуналці: скрін з відео
Борг по комуналці: скрін з відео

Навіть пенсіонери можуть мати справу з обмеженнями, причому певні обмеження залежать від добробуту людини. Детальна інформація про заборгованість за комунальні послуги також передається до бюро кредитних історій, що ускладнює отримання кредитів для фізичних осіб.

Якщо заборгованість перевищує 142 000 гривень, виконавець має право накласти арешт на квартиру, будинок чи земельну ділянку боржника за рішенням суду.

У Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури наголошують на тривожній тенденції збільшення держборгу за житлово-комунальне господарство за останні два роки, що становило додатково 9,2 млрд грн (27%). Особливу тривогу викликає зростання заборгованості під час воєнного стану в регіонах, не зачеплених бойовими діями, зокрема:

Волинська область: 82,8 млн. гривень (зростання на 31%).

Тернопольская область: 74,5 млн гривен (рост на 32,6%).

Івано-Франківська область: 55,8 млн. гривень (зростання на 16,2%).

Закарпатська область: 36,8 млн. гривень (зростання на 23,5%).

Нагадаємо, українці можуть збільшити свої пенсії: як це зробити

Раніше «Українці» писали, переселенцям краще підготуватися: чимало ВПО залишаться без виплат

Як повідомляли «Українці», тарифи на газ із 1 березня: "Нафтогаз" та інші постачальники назвали важливі цифри