Очікується, що новий законопроект про мобілізацію, який пройшов широке обговорення у Верховній Раді, буде ухвалено найближчими тижнями. Він регулюватиме військовий облік та оновлення даних.

Єгор Чернєв, народний депутат, заступник голови Комітету національної безпеки, оборони та розвідки, а також голова постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО, поділився думкою про те, що чекає на призовників після ухвалення проекту Закон №10449.

За його словами, після набуття чинності законом призовники будуть зобов'язані оновити дані військового обліку протягом 60 днів. Ця процедура буде обов'язковою.

Також Чернєв наголосив, що всі призовники мають зареєструватися та виконати свій військовий обов'язок.

Крім цього, повідомляється, що недотримання цієї вимоги тягне за собою штрафні санкції для тих, хто ухиляється.

ТЦК, воєнкоми, мобілізація
ТЦК, воєнкоми, мобілізація

Поточна версія законопроекту включає кілька варіантів обмежень у подібних випадках, зокрема заборону на виїзд за кордон, обмеження права керування транспортом, а також можливість блокування банківських рахунків.

Проте чиновник зазначив, що комітет не підтримав ідею блокування рахунків, вважаючи її неефективною. Остаточне рішення щодо цих заходів залишається за народними депутатами, які під час сесії або підтримають, або відхилять ті чи інші пропозиції.

"Комітет не підтримав ідею блокування рахунків, бо не вважає її реальною дієвою нормою. Водночас останнє слово за народними депутатами, які будуть у сесійній залі підтримувати чи відхиляти певні пропозиції", — сказав Єгор Чернєв.

Нагадаємо, НАТО просить посилити мобілізацію в Україні: "Непросто переконати людей"

Раніше «Українці» писали, в Україні по-новому вручатимуть повістки: до чого готуватимуться

Як повідомляли «Українці», мобілізація вас не торкнеться: яких українців не закликатимуть