В Україні неправильно заповнена повістка може бути визнана недійсною. Проте експерти-правознавці наголошують, що дрібні помилки не є вагомими підставами для відмови у прийнятті повістки чи неявки до ТЦК та СП, як того вимагає закон.

OBOZ.UA наголошує на обов'язкових складових дійсної повістки, в якій мають бути зазначені: повне ім'я військовозобов'язаного; адресу проживання або місце проживання; дата, час та місцезнаходження призначеного військкомату; номер та дата видачі наказу ТЦС та СП, що вимагають пред'явлення; дата видачі та підпис органу, який видав документ; та офіційний друк.

Також додатково повістка має бути пронумерована та вказана посада районної або місцевого ТЦК та СП/начальника служби безпеки/відділу зовнішньої розвідки/виконавчого органу сільської, селищної, міської ради.

Українські юристи уточнюють, що поважними причинами відмови у прийнятті повістки є:

Неправильна інформація про одержувача (наприклад, повістка адресована іншій особі).

Повістка: скрін з відео
Повістка: скрін з відео

Повістку вручає не уповноважена для цього особа.

Відсутність печатки чи підпису комісара ТЦК та СП.

У разі відмови призовника підписати хибну повістку співробітники військкомату зобов'язані документально оформити відмову у присутності понятих.

Варто зазначити, що вручати повістки можуть не лише працівники ТЦК, а й інші уповноважені посадові особи. Так, вони також несуть цю відповідальність відповідно до чинного законодавства.

Важливо відзначити, що неявка до ТЦК та СП без поважних причин може спричинити адміністративну або навіть кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, потужне посилення мобілізації: скільки українців незабаром отримають повістки

Раніше «Українці» писали, 100-відсоткове бронювання від мобілізації: які українці точно отримають?

Як повідомляли «Українці», лише зиму пережили: тарифи на газ хочуть підняти вже цієї весни – інсайдерська інформація