Польські фермери не лише перешкоджають руху вантажівок, а й перешкоджають проходженню військових вантажів для Збройних сил та намагаються утруднити залізничний рух. Їхні дії ще більше ускладнюють рух рейсових автобусів.

Детальну інформацію щодо прикордонної ситуації під час телемарафону надав офіційний представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Відповідаючи на побоювання з приводу можливої ​​повної блокади блокпостів, Демченко повідомив про відсутність офіційної інформації про поширення блокади на всі незаблоковані напрямки, що залишилися.

З дев'яти автомобільних пунктів пропуску на польсько-українському кордоні наразі заблоковано шість, що суттєво ускладнює рух вантажного транспорту.

Ключові пункти пропуску, такі як "Ягодин", "Устилуг", "Угринів", "Рава-Руська", "Шегині" та "Краковець", відчувають мінімальний вантажний рух через дії з польського боку.

Фермери у Польщі проводять планові акції щодо блокування руху спеціально для вантажного транспорту. Незважаючи на деякий рух транспорту на КПП Краковець, рух у бік України з певних напрямків, зокрема з Ягодини та Шегіни, залишається обмеженим.

Ситуація на кордоні з Польщею
Ситуація на кордоні з Польщею

Щодо рейсових автобусів, Демченко не зміг підтвердити, що поляки перекрили їм проїзд, але визнав, що рух може бути утруднений діями протестувальників. Помічено, що автобуси рухаються в обох напрямках, але через перешкоди, створені протестами, їм важко дістатися до кордону.

"Я можу констатувати те, що ми фіксуємо по пунктах пропусків безпосередньо по руху, то, власне, автобуси, які рухаються як із України, так із Польщі, ми бачимо, що польська сторона випускає у бік України. Тобто фактично рух автобусів відбувається, так само, як і легкових автомобілів. Мені складно дати повністю оцінку, чи ускладнюється рух для автобусів безпосередньо у тих місцях, де блокувальники перебувають на тих автошляхах, які ведуть до кордону. Більше всього, вони повністю не блокують, але своїми діями вони ускладнюють можливість проїзду автобусів, щоб дістатися до кордону", - сказав він.

Щодо перевезення важливих військових вантажів з Польщі до України, Демченко висловив невпевненість у гарантіях безперешкодного транзиту. Відсутність нормального руху, особливо у певних напрямках, викликає побоювання щодо потенційної блокади найважливіших вантажів, включаючи гуманітарну допомогу.

"Зважаючи на ту кількість вантажних засобів по окремих напрямках, фактично, відсутність нормального руху, навіть мінімального, то, звісно,я не можу давати гарантій, що не блокується по той бік кордону вантажі, які вкрай важливі для України, зокрема і гуманітарна допомога" , – зазначив Демченко.

Польські фермери на кордоні, кадр з відео
Польські фермери на кордоні, кадр з відео

Щодо залізниці, надходили повідомлення про те, що польські протестувальники намагалися перешкодити руху поїздів. Однак, за словами Демченка, польські правоохоронці швидко втрутилися і розігнали протестувальників.

"Звісно, була інформація про те, що протестувальники можуть блокувати і напрямки залізниці. Що відбувається, знову ж таки, вглиб території Польщі, мені складно оцінити, бо ми цього не бачимо, тому не можемо цього констатувати. Водночас, за інформацією, яка є у мене, то вчора по окремих напрямках залізниці протестувальники намагалися блокувати рух деяких потягів", - підсумував він.

Представник наголосив на труднощах з оцінкою ситуації в глибині Польщі через обмежену видимість, але поділився інформацією про спроби блокади певних залізничних ліній.

Нагадаємо, мобілізація українок: що чекає на жінок після того, як ухвалять новий закон

Раніше «Українці» писали, буде ще складніше: українців готують до дефіциту найважливіших продуктів

Як повідомляли «Українці», "совістю я чиста": Віра Брежнєва цинічно заговорила про Україну, яку проміняла на рублі