До урядового законопроекту про мобілізацію, військовий облік та військову службу в Україні, відомий як проект №10449, внесено зміни щодо участі українських жінок в армії.

Проект, опублікований 30 січня та прийнятий у першому читанні 7 лютого, визначає конкретні умови включення жінок на військовий облік та наголошує на добровільному характері їхньої служби.

Відповідно до оновлених положень пункту 12 законопроекту, жінки, що відповідають певним критеріям - придатні до військової служби за станом здоров'я та віком, які мають професійну (професійно-технічну), професійну довузівську або вищу освіту з медичною або фармацевтичною спеціальністю – мають право бути включеними до військового обліку призовників.

Важливо зазначити, що у проекті наголошується, що жінки, які перебувають на військовому обліку, можуть бути покликані на військову службу або брати участь у діяльності із забезпечення оборони держави у воєнний час на добровільній основі.

Це істотна зміна порівняно з попереднім виданням, в якому прямо не вказувалося, що жінки можуть бути добровільними.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

При цьому в законопроекті зазначається, що у мирний час, коли не діє воєнний стан, жінки можуть бути прийняті на військову службу та службу у військовий резерв виключно на добровільній основі за контрактом.

У документі встановлено, що на військовий облік призовників за їх бажанням можуть бути прийняті жінки, які мають спеціальності, що належать до конкретних військово-облікових спеціальностей згідно з затвердженим переліком Міноборони, та придатні до служби за станом здоров'я та віком.

Важливо відзначити, що закон тепер потребує військового обліку для жінок із медичною та фармацевтичною освітою, але фактична служба в армії залишається виключно добровільною.

Законопроект відображає детальний підхід до участі жінок в армії, забезпечуючи чіткі умови та підкреслюючи добровільний характер їхньої участі як у мирний, так і у воєнний час.

Нагадаємо, українцям виплатять 2500 євро: хто та як може отримати потужну підтримку

Раніше «Українці» писали, пенсіонери дуже засмутяться: кого не торкнеться індексація пенсій навесні

Як повідомляли «Українці», потужний поштовх у спину від Польщі: за тиждень закриють усе для всіх українців