20 лютого польські фермери планують перекрити всі пункти перетину кордону між Польщею та Україною, а також перекрити під'їзні шляхи до залізничних перевалочних станцій та морських портів, повідомила Незалежна самоврядна профспілка фермерів-індивідуалів "Солідарність".

Профспілка, яку цитує RMF FM і повідомляє «Європейська правда», наголосив, що збої не обмежаться лише перетином кордонів; воно пошириться на транспортні вузли, під'їзні колії до залізничних перевалочних станцій та морських портів.

"Будуть заблоковані не тільки прикордонні переходи, а й транспортні вузли, під'їзні шляхи до залізничних перевалочних станцій і морських портів", - ідеться в повідомленні.

Цей крок було зроблено після того, як «Солідарність» оголосила 9 лютого 30-денний загальний страйк фермерів. Протест фермерів викликаний їхньою незгодою з нерегульованим припливом товарів з України до Польщі після рішення ЄС.

Вони стверджують, що відсутність належного регулювання ставить під загрозу рентабельність сільськогосподарського виробництва, переробної та суміжних галузей.

У рамках свого 30-денного загального страйку «Солідарність» стверджує, що 20 лютого всі протестні дії будуть зосереджені на комплексній блокаді польських прикордонних переходів з Україною та демонстраціях на місцях.

Фермери закликають громадськість підтримати їхню справу.

"Тому на 20 лютого, в рамках 30-денного загального страйку аграріїв, ми оголошуємо, що вся протестна діяльність буде зосереджена на повній блокаді всіх польських прикордонних переходів з Україною та протестах у польових умовах", - повідомили у "Солідарність".

Ці фермерські протести виходять за межі Польщі та протягом кількох тижнів викликають резонанс по всій Європі. Невдоволення спрямоване не лише на неконтрольовану надходження продовольства з України, а й на правила ЄС, пов'язані з Європейським зеленим курсом.

Нагадаємо, вирішується доля переселенців: чи залишать виплати до кінця воєнного стану

Раніше «Українці» писали, як позбутися стресу та депресії: їжте це, щоб був настрій та міцне здоров'я

Як повідомляли «Українці», доведеться купувати собі пенсії: скільки потрібно заплатити за "заслужений відпочинок"