Пропозиція подвоїти тарифи на електроенергію в Україні викликала побоювання щодо можливих наслідків, про що розповів голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Як пише видання «УНІАН», Попенко попередив, що таке рішення може призвести до скорочення коштів, доступних для субсидій, що потенційно може посилити фінансову кризу для інших комунальних підприємств.

"Зараз ведуться розмови, що нам не вистачає грошей у бюджеті, і про те, що кількість субсидіантів треба зменшувати. Чи вистачатиме грошей? Можливо, суми, яку виділять, вистачить. Втім, зменшать кількість субсидіантів. Знайдуть якусь лазівку", – вважає Попенко.

Попенко висловив скептицизм щодо адекватності бюджету для підтримки поточного рівня субсидій, припустивши, що субсидії можуть бути скорочені для вирішення фінансових проблем. Потенційне скорочення субсидій може ускладнити фінансові проблеми, з якими стикаються інші комунальні підприємства.

Експерт із комунальних підприємств висловив думку, що значне збільшення витрат на електроенергію може спонукати українців віддати пріоритет оплаті електроенергії перед іншими комунальними послугами, оскільки відключення електроенергії через несплату більше не буде заборонено з січня 2024 року.

Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел
Електроенергія, лічильник, фото з вільних джерел

Це може призвести до ситуації, коли споживачі платитимуть менше за воду, газ та опалення, що створює додаткове навантаження на фінансову стійкість цих комунальних підприємств.

"Люди намагатимуться розрахуватися за електроенергію, а борги за інші комунальні послуги зростатимуть. Не платитимуть водоканалам, за газ та опалення. Люди не платитимуть за ті послуги, які зараз законом не можна відключити", – вважає експерт Олег Попенко.

Зазначається, що з початком повномасштабної війни заборонено штрафи, пені та інфляційні збори за прострочення сплати житлово-комунальних послуг.

Також заборонено відключення за несплату чи неповну оплату житлово-комунальних послуг. Однак це звільнення не поширюється на електроенергію із січня 2024 року.

Член парламентського комітету з енергетики та житлово-комунального господарства Сергій Нагорняк припустив, що вартість електроенергії для населення потенційно може подвоїтися, досягнувши трохи менше ніж 6 гривень.

У відповідь на зростання стурбованості прем'єр-міністр Денис Шмигаль запевнив громадськість, що до кінця зими не планується переглядати тарифи на електроенергію, зберігши поточний тариф на рівні 2 гривень 64 копійки за кіловат-годину.

Нагадаємо, пенсіонерам можуть перестати приходити виплати: чиї пенсії "під ударом" та чому

Раніше «Українці» писали, найкращий, а головне дешевий спосіб від усіх хвороб: ви дуже здивуєтеся, як усе просто

Як повідомляли «Українці», Денис Шмигаль заспокоїв українців: "Пенсії та допомоги…"