У лютому українці продовжать отримувати субсидії на опалювальний сезон, при цьому деякі тарифи на комунальні послуги заморожені через війну, що триває.

Зокрема, ціни на опалення, гарячу воду та газ залишаться незмінними, як це передбачено постановою Кабінету Міністрів, яка діє до моменту укладання військового стану та ще 6 місяців після цього.

Мораторій на коригування тарифів поширюється на холодне водопостачання та енергопослуги для побутових споживачів, забезпечуючи стабільність витрат до завершення опалювального сезону 2024 року.

У випадках, коли домогосподарства накопичують борги і не дотримуються термінів платежів за договорами надання послуг, компанія, що забезпечує, наприклад, енергопостачальна компанія «YASNO», видасть споживачеві офіційне попередження за 10 днів до запланованого відключення послуги.

Що чекає на українців у лютому
Що чекає на українців у лютому

В опалювальний сезон 2023-2024 років українські споживачі мають право на державну субсидію на оплату комунальних послуг. Ця підтримка є доступною, якщо рахунок за комунальні послуги перевищує 15% від загального доходу сім'ї.

Примітно, що у бюджеті 2024 року на субсидії громадянам передбачено на 25% більше коштів. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що у державному бюджеті передбачено 50 мільярдів гривень на житлово-комунальні субсидії, якими зможуть скористатися 3 мільйони українських сімей.

Крім того, експериментальний проект субсидування, що реалізується в Україні, спрямований на забезпечення населення дровами та вугіллям. Нормативи на опалення житлових приміщень в опалювальному сезоні 2023-2024 років зросли вчетверо, а максимальна субсидія на тверде побутове паливо на одне домогосподарство зросла в 2,3 рази, досягнувши 16 234 гривень на рік (раніше 6 973 гривні).

Щодо пенсій, українські пенсіонери можуть розраховувати на підвищення виплат, але це коригування набуде чинності лише у березні 2024 року під час щорічної індексації, як це передбачено остаточними положеннями Держбюджету на 2024 рік. Отже, підвищення пенсій у лютому не буде.

Що чекає на українців у лютому
Що чекає на українців у лютому

Нагадаємо, індексацію пенсій у 2024 році можуть не провести: пенсіонери схопилися за голови – "це жорстоко"

Раніше «Українці» писали, українцям приходитимуть нові платіжки за комуналку: "Пенсіонери і так ледве зводять кінці"

Як повідомляли «Українці», на українців, які втекли від війни за кордон, чекає неприємний "сюрприз": що їм готує доля