Верховна Рада (ВР) перебуває у процесі розробки нового закону, який може внести істотні зміни до підходу до резервування військового обов'язку.

Над цією ініціативою вже кілька тижнів співпрацюють депутати, і Forbes має доступ до проекту запропонованого документа. Помітним відходом від концепції Офісу президента (ВП), висунутої наприкінці 2023 року, є рішення відокремити процес резервування від заробітної плати працівника, прибуткового податку з населення чи відрахувань на соціальне страхування.

Відповідно до цієї нової пропозиції депутати пропонують запровадити фіксовану щомісячну оплату. Після виплати незалежно від посади співробітника компанія отримує право зарезервувати цього співробітника.

Найважливішою умовою є те, що компанія має працювати у правових рамках («білих») та виконувати податкові зобов'язання перед бюджетом.

Мобілізація: скрін з відео
Мобілізація: скрін з відео

Світло на таку зміну підходу проливає голова економічного комітету та співавтор законопроекту Дмитро Наталуха, заявляючи: "Встановлення будь-яких критеріїв (щодо заробітної плати. - Forbes) сприйматиметься суспільством як поділ на класи. На підприємстві можуть самостійно обирати, кого зі співробітників хочуть забронювати".

Крім цього, згідно з пропозицією, до існуючого військового збору у розмірі 1,5% за кожну заброньовану людину буде додано фіксовану ставку у розмірі 20 тисяч гривень. Законопроект, який передбачає ці зміни, вже перебуває на стадії розробки.

У разі реалізації ця ініціатива може внести суттєву суму до бюджету – від 18 до 155 мільярдів гривень на рік. Ця фінансова притока могла б підтримати урядові ініціативи та послуги.

Скрін публікації
Скрін публікації

Цей крок означає зміну процесу резервування, запровадивши стандартизовану щомісячну виплату за відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників на підприємствах України.

Нагадаємо, де в Україні найбільші пенсії та скільки отримують працюючі пенсіонери: ПФУ розкрив карти

Раніше «Українці» писали, що українцям масово блокують банківські картки: що потрібно знати і як не втратити свої гроші

Як повідомляли «Українці», благання українців почули: доленосне рішення від уряду