Як відомо, з 1 квітня буде здійснено перерахунок пенсій для українців, внаслідок якого розмір гарантованої виплати збільшиться з 2840 до 3200 гривень.

Збільшення відповідає чинному законодавству, яке гарантує, що особи віком 65 років та відповідні стандартним критеріям трудового стажу (30 та 35 років для жінок та чоловіків відповідно) отримують пенсію у розмірі не менше 40% мінімальної заробітної плати.

За мінімальної заробітної плати, встановленої у розмірі 7100 гривень, нинішня пенсія для тих, хто відповідає зазначеним умовам, становить 2840 гривень.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

З 1 квітня через підвищення мінімальної заробітної плати до 8 тисяч гривень гарантований розмір пенсії зросте до 3 200 гривень.

Важливо відзначити, що пенсійні правила згодом змінювалися, змінювалися вимоги до старшинства та зрівнювалися пенсійні віки для чоловіків та жінок.

З 2024 року стаж для виходу на пенсію віком 60 років збільшено до 31 року. Особи, які не мають необхідного стажу, можуть вийти на пенсію після досягнення 63 років зі зниженими вимогами до стажу. Крім того, особи зі стажем не менше 15 років можуть вийти на пенсію у віці 65 років за певних умов.

Нагадаємо, в Україні змінять правила призначення субсидій: що відомо

Раніше «Українці» писали, від платежів очі стануть квадратними: українців попередили про перерахунок тарифу

Як повідомляли «Українці», ПФУ приголомшив українців: встановлено нові вимоги щодо пенсії.