Наприкінці січня Кабінет Міністрів ухвалив рішення автоматично продовжити виплати всім вимушеним переселенцям (ВПО) до 1 березня 2024 року.

Однак окремі категорії ВПО мають право на додаткове шестимісячне продовження допомоги без подання додаткової заяви, починаючи з 1 березня.

До цих категорій належать:

Пенсіонери, розмір пенсії яких не перевищує 9444 грн.

Інваліди І чи ІІ групи.

Діти-інваліди віком до 18 років.

Діти з тяжким перинатальним ураженням нервової системи, тяжкими вродженими вадами розвитку, рідкісними орфанними захворюваннями, онкологічними або онкогематологічними захворюваннями, дитячим церебральним паралічем, тяжкими психічними розладами, цукровим діабетом I типу (інсулінозалежним), гострими або хронічними захворюваннями нирок IV ступеня, особи з тяжкою травмою, які потребують трансплантації органів, які потребують паліативної допомоги, а також особи, у яких не діагностовано документально підтвердженої інвалідності.

Діти сироти.

Діти, позбавлені батьківського піклування.

Особи з категорії дітей-сиріт або дітей, які залишилися без піклування батьків, віком до 23 років, які проживають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях.

Батьки-вихователі.

Прийомні батьки.

вимушені переселенці
вимушені переселенці

Це положення поширюється на всіх ВПО, що підпадають під зазначені категорії, у тому числі тих, хто продовжив отримувати допомогу після липневих змін у порядку надання допомоги, тих, хто почав отримувати допомогу з 1 серпня 2023 року, а також тих, кому надано право на повторну виплату належних посібників.

При ухваленні рішення про продовження допомоги не враховується середній сукупний дохід. Липневе правило щодо дотримання «майнових» критеріїв (наприклад, наявність автомобіля, іноземна валюта, житло, вклади тощо) залишається чинним.

Особам, які підпадають під вказану категорію, не потрібно подавати додаткову заяву на продовження виплат протягом лютого-березня, оскільки виплати триватимуть автоматично. Однак, якщо відбулася технічна помилка і виплати не були продовжені правомочній особі, що належить до «пільгової» категорії, юристи рекомендують подати письмову заяву до органу соціального захисту населення, де людина перебуває на обліку як переселенець, з проханням про продовження виплати.

Члени сім'ї особи, яка має право на отримання допомоги, також можуть подати заяву про продовження виплати протягом лютого-березня, подавши письмову заяву до органів соціального захисту. Варто зазначити, що раніше уряд оголосив про продовження виплат всім переселенцям до 1 березня, після чого набудуть чинності нові правила надання допомоги.

Нагадаємо, величезна знижка на комуналку: хто може платити на 75% менше

Раніше «Українці» писали, "Лікарня та інвалідність": відомий український боксер заявив про завершення кар'єри

Як повідомляли «Українці», пенсіонери втрачають свої виплати: у плачевній ситуації може виявитися будь-хто