За інформацією Пенсійного фонду України (ПФУ), майбутня індексація пенсій, запланована на березень, буде індивідуалізована, з різним підвищенням залежно від категорії пенсіонерів.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович в інтерв'ю YouTube-каналу Укрінформ уточнила, що з 1 березня підвищення побачать не всі пенсіонери. До категорій, звільнених від цієї індексації, належать ті, хто отримує найвищі пенсії, ті, у кого пенсії нижчі за мінімальний поріг та осіб, які вийшли на пенсію протягом останніх трьох років.

Категорія пенсіонерів, які отримують найменші пенсії, наразі отримує додаткову суму, яка, хоч і недостатня для гарантованої законом пенсії, скасована з 1 березня. Однак це скасування буде компенсовано індексацією, що забезпечує збереження загального розміру пенсії.

Індексація пенсій в Україні
Індексація пенсій в Україні

Березнева індексація, як очікується, буде такою: виплати збільшаться приблизно на 13%. Однак підвищення має індивідуалізований характер, внаслідок чого відсоткові ставки для різних категорій пенсіонерів різняться. За розрахунками Кабміну, після індексації середня пенсія українських пенсіонерів сягне 6 тисяч гривень.

Важливо відзначити, що індексації підлягає лише базовий розмір пенсії без урахування надбавок. Особистий приріст розраховується за формулою, визначеною чинним законодавством, шляхом збільшення половини рівня інфляції за минулий рік до 50% середньорічного темпу зростання заробітної плати з урахуванням даних за останні три роки.

Нагадаємо, українцям рекомендують не виходити на пенсію: що відбувається із головними виплатами

Раніше «Українці» писали, пенсії не підвищуватимуть як раніше: розчарування чекає буквально на кожного

Як повідомляли «Українці», реструктуризація боргів за комуналку: зробити може кожен українець – важливі роз'яснення