Планова індексація пенсій в Україні, спочатку призначена на початок березня згідно з графіком Пенсійного фонду України (ПФУ), може зазнати змін залежно від загальної ситуації в країні.

На цей графік можуть вплинути такі чинники, як розвиток подій на фронті та потенційні затримки міжнародної грошової допомоги. Запланований темп зростання пенсійних виплат у 2024 році прогнозується на рівні 13%, що на 19,7% менше, ніж попереднього року, заявив народний депутат Данило Гетьманцев.

Це коригування розраховується шляхом включення 50% річного рівня інфляції (що становило 12,9%) до зростання середньої заробітної плати за останні три роки (2020-2023 рр.). Незважаючи на відсутність опублікованих даних про зростання зарплат у 2022-2023 роках, загальна формула дозволяє оцінити відсоток індексації.

Пенсіонери: скрін із відео
Пенсіонери: скрін із відео

Для пенсіонерів, які одержують мінімальну пенсію, підвищені виплати набули чинності з 1 січня 2024 року. Ця зміна пов'язана із збільшенням прожиткового мінімуму для окремих категорій громадян, що призведе до збільшення виплат із 2093 гривень до 2361 гривні.

Крім того, підвищено пенсії особам віком від 65 років, які відпрацювали необхідний стаж (30 років для жінок, 35 років для чоловіків), і їхній нинішній розмір становить 2840 гривень. Очікується, що з квітня ця цифра зросте до 3200 гривень.

Нагадаємо, від 4 до 100 тисяч гривень: як мають змінитись пенсії вже за кілька тижнів

Раніше «Українці» писали реструктуризацію боргів за комуналку: зробити може кожен українець – важливі роз'яснення

Як повідомляли «Українці», скільки пенсіонерів отримують до 4 тисяч: вам краще сісти