Уряд України схвалив припинення надання електроенергії споживачам, які мають неоплачену заборгованість, що накопичилася, за житлово-комунальні послуги.

Нещодавнім рішенням Кабмін України скасував мораторій на припинення житлово-комунального господарства для домогосподарств, які мають борги. Як пише видання «nv», до умов, за яких споживачі можуть зіткнутися з відключенням від електроенергії, належать:

Накопичена заборгованість перевищує 3000 грн.

Неоплата рахунків за електроенергію понад два місяці поспіль.

Однак заборона на відключення залишається чинною на територіях без активних бойових дій і для споживачів, нерухомість яких постраждала внаслідок нападу супротивника, за умови повідомлення постачальника електроенергії.

Винятки робляться для споживачів з певними характеристиками, навіть якщо вони мають непогашену заборгованість. До них відносяться окремі особи або домогосподарства з:

Троє та більше усиновлених дітей.

Дитячий будинок.

Житель, здоров'я та життєдіяльність якого залежать від медичних виробів.

Великі сім'ї.

Інвалідність І чи ІІ групи.

Необхідність догляду за дітьми-інвалідами чи особами, які отримали каліцтва у дитинстві.

Відключення від світла: скрін з відео
Відключення від світла: скрін з відео

Для з'ясування заборгованості за електроенергію на конкретну адресу фізичні особи можуть звернутися до місцевого житлово-комунального господарства (ЖЕК) та надати свої відомості. Альтернативно, використання розділу утиліт програми вашого банку дозволяє отримати доступ до інформації про борги та платні послуги.

Деякі громадяни мають можливість списати борг, щоб уникнути відключення електроенергії. Цей процес доступний тим, хто:

Мати борги на строк понад три роки.

Успадковані борги від попередніх власників нерухомості.

Мають борги, пропорційні площі житла.

Були юридично визнані банкрутами.

Особи, які мають борг, одержують офіційне попередження про можливе відключення, що дає можливість частково погасити борг. Однак постачальник послуг зберігає за собою право припинити надання послуг протягом 30 днів після отримання попередження.

Штрафи за прострочення платежів та стягнення заборгованості через суд поновлено. Споживачі також мають можливість реструктурувати свої борги, звернувшись до центрального офісу комунальної компанії.

Нагадаємо, тариф на світло хочуть накрутити до небес цього року: "Зовсім уже оху…"

Раніше «Українці» писали, найкращий у світі продукт від гіпертонії, інсульту, серцевого нападу та холестерину: обов'язково включіть у раціон

Як повідомляли «Українці», школярів ставлять на військовий облік: юнаків закликають повернутись з-за кордону. Що відбувається?