Проведено соціальний експеримент щодо оцінки доступності мінімального набору продуктів та предметів гігієни для українського пенсіонера чоловічої статі.

Експеримент включав покупки в торговельній мережі «АТБ», відомої демократичними цінами і різноманітним асортиментом товарів.

Співробітниця агентства "Пані в Законі" Христина Очкур купувала найдоступніші продукти: кілограм борошна, 400 г вівсяних пластівців, упаковку круасанів, дві пачки макаронів, консервовану свинину та яловичину в банках по 525 г, по кілограму цукру, грі упаковці печива та бубликів, пляшку рослинної олії, баночку томатної пасти та квасолі, а також баночку паштету.

Соціальний експеримент
Соціальний експеримент

Якщо говорити про продукцію для гігієни, то Христина купила: мило, туалетний папір, зубну пасту, набір одноразових бритв, пральний порошок та вологі серветки. Примітно, що правозахисниця вибирала товари за акціями – із суттєвими знижками.

Соціальний експеримент
Соціальний експеримент

В АТБ Києва мінімальний набір продуктів становив 1159 гривень. Дослідник підкреслила, що до цієї вартості не увійшли м'ясо, молоко, яйця та інші потенційно необхідні продукти.

«Ціни АТБ Київ. На мінімальний набір продуктів вийшло 1159 грн. Порівняйте із розміром пенсії. І це без м'яса, молочки, яєць», - наголосила Крістіна Очкур.

Було наголошено, що ця сума може бути еквівалентна двом походам до АТБ з огляду на нібито нещодавнє збільшення мінімальної пенсії в Україні до 2361 грн з 1 січня 2023 року.

Соціальний експеримент
Соціальний експеримент

Також було висловлено стурбованість тим, що після придбання цих предметів першої необхідності мало що може бути виділено на комунальні послуги та витрати на охорону здоров'я, які також є життєво важливими потребами пенсіонерів.

Українці не змогли стримати слів і почали писати свої відгуки у розділі з коментарями.

"И это без коммуналки", "ЕСЛИ БЫ ТАКУЮ ПЕНСИЮ ПОЛУЧАЛИ ТЕ,КТО НАМ ЕЕ НАЧИСЛЯЛ!", "Парадокс: у кого пенсия 6-8 тысяч, тем еще по две тысячи добавляют, а у кого мизерная 3, тем пару сотен может доб", "А как без мяса яиц рыбы??????", - сетуют украинцы.

Коментарі українців
Коментарі українців

Коментарі українців
Коментарі українців

Коментарі українців
Коментарі українців

Нагадаємо, чим небезпечна і корисна найпопулярніша страва у світі: розвінчані всі міфи

Раніше «Українці» писали, Денис Шмигаль заспокоїв українців: "Пенсії та посібники…"

Як повідомляли «Українці», поблажкам кінець: на українців з боргами чекають великі проблеми. Як каратимуть