Українським пенсіонерам не загрожує блокування банківських карток доти, доки не буде активності та руху коштів за картками. У Мінсоцполітики уточнили, що припинення пенсійних накопичень на картку відбувається лише у тому випадку, якщо пенсіонер не користувався карткою поспіль протягом шести місяців. У таких випадках виплата пенсії тимчасово припиняється до з'ясування обставин та завершення фізичної ідентифікації.

Також у міністерстві уточнили, що якщо пенсіонер, зокрема з-поміж вимушених переселенців (ВПО), зареєстрованих до 24 лютого 2022 року, не користується банківською картою протягом як мінімум 6 місяців і по карті не ведеться фінансова діяльність, пенсія продовжує нараховуватися. Однак пенсія не переводиться на картковий рахунок до вирішення обставин.

"Якщо пенсіонер з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), який став на облік як (ВПО) до 24.02.2022 року, не користується своєю банківською карткою протягом тривалого періоду (не менше 6 місяців) і за такою карткою немає руху коштів, пенсія такій особі продовжує нараховуватися. Але до моменту з'ясування обставин пенсія не перераховується такій особі на її картковий рахунок", – йдеться у повідомленні.

Що важливо, сама карта не блокується, що дозволяє пенсіонерам розпоряджатися накопиченими на ній у цей період коштами.

"По-перше, тому що жодної норми такого плану немає у законодавстві чи нормативних актах, що регулюють сферу соціального забезпечення. По-друге, тому що Мінсоцполітика не має ні повноважень, ні технічної можливості впливати на діяльність банків щодо блокування банківських карток", – зазначили. в Міністерстві.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

У Мінсоцполітики наголосили, що законодавчої та нормативної бази для блокування банківських карток у сфері соціального забезпечення немає. Крім того, вони підкреслили, що міністерство не має повноважень і технічних можливостей впливати на банки в цьому відношенні.

Практика тимчасового припинення переказу грошей на пенсійні картки пояснюється тим, що багато пенсіонерів, зареєстрованих як вимушені переселенці до 24 лютого 2022 року, проживають на тимчасово окупованих територіях.

У таких ситуаціях держава стикається з труднощами в оперативному отриманні інформації про те, чи втратив власник карти доступ до карти, чи він ще живий. Для продовження виплат державі потрібне підтвердження того, що пенсіонер живий та користується карткою. Поки пенсіонер не підтвердить свою особу, пенсія нараховується, але не переводиться на картку.

"Тому для продовження виплат такій особі держава має отримати підтвердження, що пенсіонер живий і сам користується своєю карткою. До того часу, поки пенсіонер не підтвердить свою особу, пенсія йому й надалі нараховується Пенсійним фондом, але не перераховується на картку", - розповіли в міністерстві.

У міністерстві запевнили, що як тільки пенсіонер встановить контакт та підтвердить свою особу, нараховані виплати оперативно надійдуть на його рахунок.

"Щойно людина виходить на зв'язок і підтверджує свою особу, нараховані виплати перераховуються на її рахунок", - розповіли в Мінсоці.

Нагадаємо, "Космолот - ВСЕ!" в Україні закриють популярне казино російського бізнесмена Токарєва

Раніше «Українці» писали податок 18% на всі надходження на банківські картки: уряд ухвалив доленосне рішення