З 2024 року мешканці багатоповерхівок в Україні будуть зобов'язані платити за утримання газових мереж у своїх будинках. Національна комісія з регулювання у сфері енергетики та комунального господарства (НКРЕКП) зобов'язала операторів до 5 січня розрахувати витрати на утримання вітчизняних газових мереж.

Регулятор також затвердив типовий договір на такі послуги, заявивши, що укладати його не обов'язково, якщо послугу вже надали, вважаючи його підписаним.

Обслуговування внутрішніх газових мереж включає різні заходи, такі як огляд газопроводу, перевірка на щільність, опресовування, обслуговування газового обладнання, ремонт запірних пристроїв.

Газ: скрін з відео
Газ: скрін з відео

Повідомляється, що у "Полтавагазі" вже провели розрахунки, зазначивши, що ремонтні роботи в будинку на 36 квартир коштуватимуть 5600 гривень. Таким чином, мешканці кожної квартири сплачуватимуть по 155,5 гривень один раз за весь період або по 25,9 гривень на місяць протягом шести місяців.

Варто зазначити, що українці, які дізнались про ці нововведення, не стали мовчати.

"Ну, що ж ще придумають можновладці, щоб набити свої кишені?!?? Пенсіонери і так ледве зводять кінці, або треба народ доконати?!? Совісті у вас немає, щоб під час війни влаштовувати підвищення, відключення і т.д.", "Та що ви тягніть! Скасуйте всі втплати, може скоріше витягнемо ноги, бо живемо як в Європі...", "Йде війна. Це злочин оббирати людей таким чином. Ганьба", - пишуть українці у коментарях.

Коментарі українців
Коментарі українців

Нагадаємо, Ощадбанк приголомшив пенсіонерів: зняти гроші буде неможливо - скоріше біжіть у банкомат

Раніше «Українці» писали, що ключові продукти в Україні стануть зовсім не по кишені: чи буде дефіцит?

Як повідомляли «Українці», пенсіонерам доплатять по 1000: кого "озолотять"