Тариф на електроенергію в Україні може значно зрости, можливо, подвоївшись у 2024 році. У новинах, опублікованих РБК-Україна, наголошуються заяви народного депутата Сергія Нагорняка, члена парламентського комітету з питань Енергетики та ЖКГ.

Нагорняк наголосив на важливості збереження субсидій для тих, хто не може дозволити собі більш високий тариф. Він визнав необхідність того, щоб держава разом зі своїми партнерами надала підтримку постраждалому населенню. Однак він також наголосив, що універсальні субсидії можуть бути неможливими для держави.

"Держава разом із нашими партнерами має у такому разі підставити плече людям! Але ми повинні розуміти, що держава не може дотувати всіх без винятку", - заявив нардеп.

Пропоноване підвищення тарифів є частиною стратегії лібералізації тарифів, що дозволяє державним компаніям перенаправити кошти на найважливіші проекти. До цих проектів входить завершення будівництва третього та четвертого енергоблоків Хмельницької атомної електростанції (АЕС) та початок будівництва Канівської гідроакумулюючої електростанції (ГАЕС) потужністю 1000 МВт, вартість якої оцінюється в 1,2 мільярда доларів США.

Станом на 1 червня 2023 року чинний тариф на електроенергію в Україні становить 2,64 гривні за кіловат-годину. У планах уряду зазначено, що у 2024 році тариф може зрости до 5,28 гривні за кіловат-годину, що відображає значне коригування, яке може вплинути на споживачів по всій країні.

Нагадаємо, пенсіонери знову під ударом: позбавлятимуть не лише виплат

Раніше «Українці» писали, Денис Шмигаль попередив українців: оскільки раніше вже не буде

Як повідомляли «Українці», Ганна Кошмал стала "жертвою" через українську мову: це розуму незбагненно