За даними Opendatabot, про які повідомляє "Хвиля", більше половини пенсіонерів в Україні отримують виплати менше ніж 4 тисячі гривень, тоді як середня пенсія встановлена ​​на рівні 5,3 тисячі гривень.

Приблизно 65,7% пенсіонерів не одержують і 5 тисяч гривень. Навпаки, пенсії суддів значно зросли, збільшившись із 2019 року у 3,5 разу. Раніше судді отримували в середньому 28702 гривні на місяць, а зараз цей показник становить 99837 гривень.

Зазначається, що розмір пенсій для пересічних українців обмежений десятьма прожитковими мінімумами для інвалідів, що становить 23 610 гривень на 1 січня 2024 року.

З іншого боку, мінімальну пенсійну виплату для судді встановлено у розмірі 50% від їхньої зарплати. За стажу роботи понад 20 років пенсія збільшується на 2% щорічно, а судді на заслуженому відпочинку можуть отримувати до 90% зарплати, якщо пропрацювали 40 років.

Індексація пенсій в Україні
Індексація пенсій в Україні

Комплексну індексацію пенсій для українців заплановано на березень, при цьому Мінсоцполітики прогнозує середнє зростання на 13%. Фактичне збільшення буде різним для кожного пенсіонера з урахуванням таких факторів, як стаж роботи та заробітна плата, одержана протягом трудових років.

Глава Кабміну Денис Шмигаль повідомив, що у 2024 році з держбюджету на соціальні витрати буде виділено 470 мільярдів гривень, що на 25 мільярдів гривень більше, ніж торік.

Крім того, у березні буде запроваджено бальну систему, яка враховує ці бали при розрахунку пенсій. Ці бали є умовною одиницею оцінки річних внесків українського працівника та заробляються за рахунок страхових внесків роботодавця.

Нагадаємо, українцям загрожує нова небезпека: термінове попередження щодо життя кожного

Раніше «Українці» писали, всі мрії скоро стануть реальністю: знаки Зодіаку, на яких звалиться щастя в році Дракона

Як повідомляли «Українці», де в Україні найбільші пенсії та скільки отримують працюючі пенсіонери: ПФУ розкрив карти