За словами експерта, сни і бачення вмираючих, описані як "більш, ніж реальні", відкрили захоплюючу правду, пише Daily Express.

Доктор Крістофер Керр був головним лікарем центру хоспісної та паліативної допомоги в Буффало, штат Нью-Йорк, з 1999 року. Він провів понад 1400 інтерв'ю з вмираючими пацієнтами, щоб дізнатися про їхній досвід. Виступаючи на Заході TEDx в Буффало в 2015 році, доктор Керр поділився деякими бесідами з пацієнтами, які пропонують унікальні ідеї.

Він пояснив: "Якщо в темряві смерті є світло, то він знаходиться в переживанні, а не в спостереженні. Я дізнався, що переживання в кінці життя – це суб'єктивні переживання вмираючих і часто відносяться до передсмертних снів і бачень".

Літня пара в лікарні
Літня пара в лікарні

Про такий досвід повідомлялося протягом всієї історії і в різних культурах.

Д-р Керр пояснив, що, хоча переживання кінця життя можна легко відкинути як замішання, ті, хто відчуває передсмертні бачення, не так відсторонені.

Д-р Керр сказав: "Коли я був біля ліжка вмираючого... я бачив, як вмираючі пацієнти тягнулися і волали до матерів, батьків і дітей, багатьох з яких не бачили вже багато років».

Хоча цей досвід звучить травмуюче, доктор Керр описав пацієнтів як "перебувають у спокої".

Доктор Керр показав відео однієї пацієнтки на ім'я Жанна, яка описала бачення, яке було у неї перед смертю.

Жанна розповідала: "Я лежала в ліжку, і люди дуже повільно йшли повз мене. Вони були по праву сторону я не всіх знала, але вони були дуже доброзичливі і торкалися моєї руки, коли проходили повз. Але з іншого боку були люди, яких я знала. Там були мої мама і тато, мій дядько; всі, кого я знала, що вони мертві, були там. І вони пройшли і зробили те ж саме. Я думала, що це хороший сон, Але я пам'ятаю, як бачила кожну частину їхнього обличчя".

Д-р Керр продовжив аналіз свідчень Жанни, припускаючи, що "смерть - це парадокс".

"Вона фізично слабшає, але в емоційному і духовному плані вона життєрадісна. Вона жива, і вона тут", - сказав доктор Керр.

Вивчивши свої дані, доктор Керр виявив, що близько 80 відсотків його пацієнтів бачили хоча б один передсмертний сон або бачення. Він виявив, що частота передсмертних видінь збільшується в міру наближення часу смерті: більше пацієнтів бачать померлих друзів і родичів, ніж живих.

Д-р Керр додав: "Переживання в кінці життя пов'язані не тільки з нашими особистими значеннями, але і з деякими з наших найбільших потреб: необхідністю любити, бути коханими, піклуватися, прощати".