Нещодавня заява Міністерства фінансів України, як повідомляє "sud.ua", знаменує собою значне оновлення пенсійної системи країни.

Повідомляється, що Україна застосувала єдину індексацію пенсій для всіх категорій пенсіонерів із 1 березня 2024 року.

Важливо відзначити, що коефіцієнт індексації пенсій встановлено на рівні майже 8%. Ця ставка покликана відображати та врівноважувати інфляційний тиск, забезпечуючи збереження купівельної спроможності пенсійних виплат за умов зростання вартості життя.

Також йдеться, що середнє підвищення пенсії становитиме 322 гривні, при цьому середня пенсія становитиме 5717 гривень. Таке підвищення пенсій є значним та пропонує додаткову фінансову підтримку пенсіонерам по всій Україні.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Окрім цього, прожитковий мінімум для непрацездатних громадян підвищено з 2093 гривень до 2361 гривні. Ця зміна не тільки впливає на базовий рівень фінансової підтримки, доступної пенсіонерам, але також впливає на розрахунок допомоги, доплати та надбавок до пенсій.

Мінфін запевнив, що необхідні кошти для індексації пенсій та супутнього збільшення допомоги та доплат закладено у бюджеті Пенсійного фонду та держбюджеті на пенсійне забезпечення у 2024 році. Це свідчить про те, що уряд запланував ці збільшення та готовий підтримати фінансову стійкість пенсійної системи.

Нагадаємо, доплати до пенсії за віком: як це працює та на що розраховувати

Раніше «Українці» писали, добре мало: скільки РФ може ще воювати в Україні з нинішньою інтенсивністю

Як повідомляли «Українці», українцям підняли податок на квартири та будинки: скільки змусять заплатити