З 1 березня пенсіонери в Україні мають індексацію пенсій, причому її збільшення залежить від існуючих розмірів пенсій.

Зміни стосуватимуться понад 10,5 мільйонів пенсіонерів у країні. Індексація передбачає збільшення 100 гривень до пенсій, які до підвищення перебували на мінімальному рівні.

Однак для тих, у кого пенсія вже вища, максимальна додаткова сума становить 1500 гривень. Уряд спочатку оголосив про підвищення пенсій на 13%, але зрештою зупинився на індексації на 8% через економічні чинники.

Пенсіонери: скрін з відео
Пенсіонери: скрін з відео

Для розрахунку коригувань Мінсоцполітики використало формулу, яка враховує половину зростання середньої зарплати за останні три роки та половину інфляції попереднього року, віддаючи пріоритет мінімальним показникам. Середня надбавка до української пенсії прогнозується на рівні 322 гривні.

Наприклад, ті, хто має пенсію 2500 гривень, отримають додатково 200 гривень, а ті, хто має 3750 гривень, - 300 гривень. Пенсіонери, які отримують 5000 гривень, отримають доплату у розмірі 400 гривень, а ті, хто має 6250 гривень, можуть розраховувати на додаткові 500 гривень. Максимальна доплата дістається пенсіонерам із виплатами від 12 500 гривень, хоча їхня меншість.

Нагадаємо, як виростити помідори в домашніх умовах, щоб проросла розсада: головні секрети

Раніше «Українці» писали, комунальне "свавілля": Нафтогаз пояснив, звідки беруться нереальні суми у платежах і хто їх нараховує

Як повідомляли «Українці», влада обмежила розмір індексації пенсій: "Навіть на 3 кг картоплі не вистачить!"