Багатьом вимушеним переселенцям може загрожувати припинення державних виплат уже з 1 березня, але є законодавча пропозиція продовжити їхню допомогу до закінчення воєнного стану.

Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив член комітету Верховної Ради з прав людини, заступник керівника фракції "Слуга народу" Максим Ткаченко.

Він наголошує на необхідності продовження виплат переселенцям як мінімум до кінця військового стану та успішної інтеграції вимушених переселенців (ВПО) у нові спільноти. Однак пропоноване продовження не поширюватиметься на переміщених осіб, які вже мають житло на підконтрольних уряду територіях України, значним майном або високими доходами.

"Проект закону про збереження виплат допомоги на проживання для внутрішніх переселенців, який зареєструвала наша ТСК для захисту ВПО, передбачає продовження виплат у розмірах 3000 гривень для осіб з інвалідністю та дітей, 2000 гривень – для інших осіб. Ми запропонували, щоб виплати здійснювали до закінчення військового становища чи до досягнення належного рівня інтеграції ВПО у нових громадах", - каже депутат.

Ткаченко виклав положення законопроекту, спрямовані на збереження виплати житлової допомоги для вимушених переселенців. Пропозиція передбачає зберегти виплати у розмірі 3000 гривень для інвалідів та дітей та 2000 гривень для решти громадян.

Виплати: скрін з відео
Виплати: скрін з відео

Пропонована тривалість – до завершення військового стану або доти, доки ВПО не досягнуть відповідного рівня інтеграції до нових спільнот.

Законопроект встановлює чіткі умови для відмови або призупинення фінансової допомоги, включаючи повернення ВПО у свої будинки, на тимчасово окуповану територію чи зону бойових дій, а також необґрунтовані виїзди за кордон.

Крім того, особи, які мають житло площею понад 25 кв. на сім'ю чи 13,65 кв.м. на людину не матимуть права на щомісячну допомогу.

Важливо зазначити, що на щомісячну допомогу не зможуть претендувати ті, хто вже отримав державну допомогу за програмами «єОселя» або «єВідновлення», а також особи, які заробляють понад 14,2 тисячі гривень на місяць або набувають майна, що перевищує встановлений ліміт. Законодавці планують розглянути законопроект до кінця місяця.

Нагадаємо, жахливі морози та хуртовини: в Україні сильно зіпсується погода – лютий ще покаже свої зуби

Раніше «Українці» писали, можна видихнути та забити холодильник: головні продукти для життя стають доступнішими

Як повідомляли «Українці», пенсіонерам доплатять по тисячі: у кого через кілька тижнів зросте пенсія