Починаючи з березня 2024 року, пенсіонери в Україні можуть розраховувати на планове підвищення пенсій з очікуваною індексацією близько 13%. Примітно, що ті, хто нині отримує пенсії у розмірі близько 8000 гривень, отримають збільшення на 1000 гривень, що стане найістотнішим підвищенням пенсій цього року. Про це повідомляє «agronews».

Наприклад, якщо у когось існуюча пенсія становить близько 4000 гривень, то після індексації він може розраховувати на отримання пенсії близько 4600 гривень. Це підвищення є значним і спрямоване на покращення фінансового добробуту пенсіонерів.

Важливо зазначити, що індексація не торкнеться невеликої частини пенсіонерів, у тому числі тих, що вийшли на пенсію протягом останніх трьох років, або осіб зі значними додатковими пільгами або високими пенсійними виплатами.

Судді-пенсіонери, наприклад, звільнені від цієї індексації, навіть якщо їхня нинішня пенсія сягає 100 000 гривень.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Подальше підвищення пенсій заплановано на квітень, насамперед воно торкнеться тих, хто продовжує працювати після виходу на пенсію та має додатковий трудовий стаж.

Крім того, у квітні буде підвищено мінімальну заробітну плату в Україні, що призведе до збільшення гарантованого розміру пенсії для осіб віком від 65 років, які виконали вимоги до стажу роботи. Однак із 1 лютого змін розмірів пенсій в Україні не планується.

Нагадаємо, Ганна Кошмал стала "жертвою" через українську мову: це розуму незбагненно

Раніше «Українці» писали, чи буде пенсія без стажу: на що можуть розраховувати українці

Як повідомляли «Українці», на вагу золото: найпопулярніша та найдоступніша продукція в Україні перетворюється на "скарб"