Ірина Верещук, віце-прем'єр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, наголосила на необхідності оптимізації виплат вимушеним переселенцям (ВПО).

Виступаючи у програмі "Єдиних новин", як повідомляє «pravda», Верещук зазначила, що партнери висунули вимоги щодо оптимізації цих виплат, а зміни пов'язані зі скороченням доходної частини бюджету.

За словами Верещук, прагнення України адаптуватися до міжнародних стандартів відображено у вимозі партнерів постійно переглядати та знижувати виплати. Обґрунтування цих змін полягає в тому, що згідно з міжнародними стандартами дворічний період вважається достатнім для адаптації.

"Ми безпосередньо прив'язані до рішень наших партнерів. Партнери ставлять вимоги постійно верифікувати виплати з метою їх зменшення або оптимізації. Йдеться про те, що за міжнародними лекалами 2 роки достатньо для того, щоб адаптуватися", - заявила вона.

2022 року Україна виділила 57 мільярдів гривень на виплати переселенцям, а 2023 року ця сума збільшилася до 73 мільярдів гривень. У планах на 2024 рік виділити близько 57 мільярдів гривень на допомогу переселенцям.

українські біженці, переселенці
українські біженці, переселенці

Верещук навела дані, згідно з якими близько 4,9 млн осіб в Україні вважаються вимушеними переселенцями, причому 2,5 млн із них отримують щомісячні виплати.

Число ВПО є динамічним, на нього впливають такі фактори, як міграція за кордон, повернення до своїх будинків (що призводить до втрати статусу ВПО), а також збільшення за рахунок евакуації з прифронтових районів.

Прямими словами Верещук наголосила на важливості справедливості у підході, заявивши: "Уразливі мають продовжити отримувати виплати, а ті, хто вже, наприклад, адаптувався, або отримав житло, або має роботу високооплачувану... підходи мають бути більш справедливими".

Це передбачає зосередження уваги на напрямі допомоги тим, хто її найбільше потребує, беручи до уваги мінливі обставини переміщених осіб.

Нагадаємо, заощадите купу грошей: свіжі овочі, які можна виростити на балконі - ви приємно здивуєтеся

Раніше «Українці» писали, українці масово тікають із Польщі: які країни тепер обирають біженці

Як повідомляли «Українці», якою має бути зарплата, щоб отримувати пенсію у 10 тисяч: "Це ж утопія"