Міністр соціальної політики Оксана Жолнович заявила про продовження чинних термінів соціальних виплат для всіх категорій вимушених переселенців до 1 березня. Мінсоцполітики внесло зміни до постанови про виплати переселенцям, які пом'якшують критерії прийнятності. Це продовження спрямовано надання підтримки у зимовий період, визнаючи труднощі, із якими стикаються переміщені особи під час пошуку роботи.

"Враховуючи певні труднощі внутрішньо переміщених осіб, особливо в зимовий період, наприклад, знайти роботу, а також ще низку додаткових обставин, які можуть ускладнити для них перепризначення допомоги як для ВПО, ми спільно з урядом за ініціативою прем'єр-міністра вирішили абсолютно всім категоріям до 1 березня продовжити існуючі умови виплат", - зазначила Жолнович.

Жолнович наголосила, що для рішення про продовження виплат необхідно понад 6 мільярдів гривень – значна сума, яка була виділена із резервів.

"Це досить значна сума, проте ми її знайшли у своїх резервах і готові будемо всім громадянам у рамках закриття зимового періоду повністю продовжити виплати за тих умов, які є", - зазначила Жолнович.

Виплати автоматично продовжаться для вимушених переселенців-пенсіонерів із низькими доходами (пенсії менше 9444 гривень) до 1 березня. Однак ті, у кого пенсії вищі, допомоги не отримають.

"Тобто пенсіонерам з високим рівнем доходу, з високими пенсіями допомога ВПО продовжуватись не буде", - зазначила керівниця Мінсоцполітики.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Крім того, виплати будуть розширені для людей з обмеженими можливостями (першої та другої групи), дітей-інвалідів, сиріт та дітей, які залишилися без піклування батьків. Продовжать отримувати підтримку і сім'ї вимушених переселенців, які минулого року знайшли роботу, але мають низькі доходи (менше 9400 гривень на члена сім'ї).

"Так само ми продовжуватимемо допомогу тим людям, які проживають на умовно безпечних територіях, але їхні діти не ходять до садків через брак місць. Тоді ми вважатимемо, що мама не працює за незалежними від неї обставинами, адже змушена здійснювати догляд за своїми дітьми", - зазначила Жолнович.

Гнучкий підхід уряду враховує різні обставини для кожної категорії переселенців, у тому числі для тих, хто проживає на умовно-благополучних територіях та стикається з труднощами у забезпеченні місць у дитячих садках для своїх дітей.

Жолнович підкреслила важливість роботи для тих, хто здатний зробити свій внесок у розвиток економіки.

Нагадаємо, де в Україні найбільші пенсії та скільки отримують працюючі пенсіонери: ПФУ розкрив карти

Раніше «Українці», всі мрії скоро стануть реальністю: знаки Зодіаку, на яких звалиться щастя в році Дракона

Як повідомляли «Українці», українцям масово блокують банківські картки: що потрібно знати та як не втратити свої гроші