Кофеїн, психоактивна речовина, що міститься в каві, чаї, газованих напоях, шоколаді та різних ліках, має значний вплив на організм.

За даними "ScienceAlert", швидке всмоктування та піковий ефект протягом двох годин характеризують прийом кофеїну, при цьому повне виведення займає близько 9 годин. Хоча добова доза, що рекомендується, для дорослих становить близько 40 мг, перевищення цієї межі може призвести до побічних ефектів, таких як м'язовий тремор, нудота, головний біль і прискорене серцебиття.

Навіть помірне споживання кофеїну, еквівалентне парі чашок чаю або кави на день, може викликати побічні ефекти, такі як підвищена дратівливість, проблеми зі сном та нервозність, що спонукає деяких людей задуматися про відмову від кофеїну. Дослідники виділили кілька переваг, пов'язаних із відмовою від кофеїну.

Функція мозку.

Відмова від кофеїну може спочатку викликати головний біль і втому через через характер, що викликає звикання. Кофеїн зв'язується з аденозиновими рецепторами у мозку, затримуючи втому. Коли прийом кофеїну припиняється, утворюється надлишок аденозинових рецепторів, що призводить до підвищеної стомлюваності.

Головний біль виникає внаслідок викликаного кофеїном звуження кровоносних судин, нормалізація яких відбувається приблизно через 24 години після припинення вживання кофеїну.

Сон.

Споживання кофеїну, особливо у другій половині дня або ввечері, може порушити режим сну, уповільнюючи вивільнення мелатоніну та скорочуючи загальний час сну. Відмова від кофеїну може призвести до покращення якості сну протягом 12 годин, розриваючи цикл втоми та залежності від кофеїну.

Панічні атаки.

Кофеїн пов'язаний з панічними атаками, і виключення його з раціону може сприяти покращенню настрою, частково завдяки покращенню якості сну.

Серцево-судинна система.

Відмова від кофеїну допомагає уникнути печії та розлади шлунка. Кофеїн викликає підвищену кислотність шлунка та послаблює сфінктер стравоходу, сприяючи печії та проблемам із травленням.

Крім того, відмова від кофеїну знижує кров'яний тиск та частоту серцевих скорочень, оскільки організм адаптується до тривалого споживання кофеїну, що робить його стимулюючий ефект нормою.

З огляду на ці потенційні переваги люди можуть вирішити скоротити або виключити кофеїн зі свого щоденного раціону для поліпшення загального самопочуття.

Нагадаємо, ціни на ключові продукти стануть "непідйомними": що подорожчає найбільше і чим запастись

Раніше «Українці» повідомляли, матча замість кави: головні плюси та відмінності "модного" напою

Як повідомляли «Українці», названо найкращу артистку України 2023 року: це не Кароль, Полякова чи Каменських. Як вона виглядає?