В Україні суттєві зміни у землеволодінні мають відбутися із січня 2025 року. Землю, право власності на яку не зареєстровано, так звану незатребувану земельну частку, буде передано місцевим співтовариствам.

Якщо люди не зможуть заповнити необхідну документацію або забезпечити право наслідування цього терміну, вони втратять можливість претендувати на право власності на землю.

Про це повідомив заступник міністра аграрної політики з цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Деніс Башлик. Відповідно до Закону України, а саме частин четвертої та п'ятої статті 13, якщо власник або спадкоємець незатребуваної земельної частки не оформить право власності на земельну ділянку до 1 січня 2025 року, вона вважатиметься такою, що відмовилася від землі.

"Відповідно до частини четвертої та п'ятої статті 13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", у разі якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від отримання земельної ділянки”, – пояснив Денис Башлик.

Українська земля: скрін з відео
Українська земля: скрін з відео

Після 1 січня 2025 року ці незатребувані ділянки вважатимуться занедбаними та перейдуть у комунальну власність територіального суспільства, у віданні якого вони перебувають.

Фізичним особам, які мають свідоцтва на земельну частку, які не замінені випискою з реєстру прав власності на земельну ділянку, рекомендується негайно пройти процедуру реєстрації права власності.

Варто зазначити, що ринок земель сільськогосподарського призначення в Україні розпочав роботу 1 липня 2021 року. За перший рік було здійснено близько 66 тис. угод купівлі-продажу земельних ділянок, куди раніше діяв мораторій, загальною площею 153 тис. кв. гектарів.

У 2022 році було здійснено 53 тисячі транзакцій з урахуванням того, що в більшості регіонів реєстри були неактивними майже півроку, що призвело до тимчасового заморожування ринку.

Нагадаємо, нардепам підвищили зарплати, поки звичайний народ збирає копійки: скільки отримуватимуть наші "слуги"

Раніше «Українці» повідомляли, у вас очі на лоба полізуть: найдоступніший і найпопулярніший у світі продукт став "делікатесом"

Як повідомляли «Українці», "Аж бісить": Маша Єфросиніна зізналася про проблеми з алкоголем, поки її сестра розважається в Москві