На початку року деякі споживачі газу в Україні стикнулися з несподіваним збільшенням рахунків за опалення, яке, ймовірно, збережеться і в лютому.

Зокрема, значне підвищення вартості опалення спостерігалося серед власників квартир. Водночас, мешканці приватних будинків та ті, хто користується автономними системами опалення, таких змін не відзначили. Цікаво, що тарифи залишаються незмінними до 15 квітня, коли завершується опалювальний сезон.

ремонт труб опалення
ремонт труб опалення

За інформацією, наданою головою Спілки споживачів комунальних послуг Олегом Попенком, виявляється, що в будинках без лічильників розрахунок опалення базується на таких параметрах, як тривалість використання тепла та середньомісячна температура повітря.

Це означає, що витрати на опалення залежать від погодних умов. Наприклад, якщо в двокімнатній квартирі площею 60 м² при температурі 0⁰С рахунок складає близько 1 400-1 600 грн, то при більш низькій температурі -5⁰С…-10⁰С, він може зрости до 2 500 грн. Сума вартості опалення прямо пропорційна кількості використаних гігакалорій.

Отже, чим нижча температура, тим більше споживається енергії для опалення, що веде до зростання сум у рахунках споживачів.