Рік розпочався з традиційного затишшя на ринку свіжих молочних продуктів, проте з середини січня продажі відновили темпи, повідомляє "bizagro". Однак зростання цін, особливо за існуючими угодами з мережами, не сприяє нормальній торгівлі.

Тенденція вказує на те, що ціни на свіжі молочні продукти, як очікується, продовжуватимуть поступово зростати доти, доки виробники не зможуть досягти економічного балансу у відповідь на зростання вартості сировини. Навесні окремі види продукції можуть подорожчати додатково приблизно на 5-7%.

Незважаючи на проблеми, пов'язані із зростанням цін, експорт свіжих молочних продуктів протягом усього минулого року демонстрував стійке зростання. Проте географія експорту може обмежити прогноз значного подальшого збільшення. Загалом експорт свіжих молочних продуктів у 2023 році зріс на 36%.

Супермаркет: скрін з відео
Супермаркет: скрін з відео

З іншого боку, імпорт був не таким прибутковим, принаймні до четвертого кварталу. Внаслідок закупівлі свіжої молочної продукції на зовнішніх ринках минулого року скоротилися на чверть, внаслідок чого торговельний баланс за цією товарною категорією практично вирівнявся.

З огляду на суттєве зростання цін на українські молочні продукти в останні місяці існує ймовірність того, що імпорт може значно зрости в першому кварталі 2024 року. Така динаміка додає цікавий вимір в ландшафт ринку свіжих молочних продуктів, що розвивається.

Нагадаємо, доведеться жувати бадилля: необхідні для життя продукти перетворилися на розкіш

Раніше «Українці» повідомляли, купили iPhone – заплатіть податок: влада все глибше хоче залізти в карми звичайного народу

Як повідомляли «Українці», ви сильно розлютитеся: в Україні подорожчало опалення з 1 січня. Платежі захочеться спалити