Хоча може здатися, що вижити в авіакатастрофі – малоймовірний подвиг, виявляється, що в 95% аварійних посадок можна вижити, але є кілька речей, які ви можете зробити, щоб збільшити свої шанси вийти живим, пишуть Українці з посиланням на Daily Mirror.

Буквально минулого тижня 20 людей змогли вибратися з літака, який загорівся недалеко від Х'юстона, штат Техас, і лише двом пасажирам потрібна була медична допомога.

Але що робити, якщо ви коли-небудь опинитеся в ситуації авіакатастрофи? Що ж, за словами одного пілота, є ряд речей, які кожен пасажир повинен робити на кожному рейсі, щоб бути готовим до такого випадку.

кабіна літака
кабіна літака

Капітан Boeing 737 Дейв Інч поділився всіма своїми порадами щодо підготовки до аварійної посадки на сайті обміну інформацією Quora, в тому числі про те, що надіти.

"Вийміть всі гострі предмети з кишень, послабте пояс, зніміть краватку або шарф і зніміть туфлі на високих підборах. Знімайте окуляри перед посадкою, щоб вони не полетіли і були доступні, щоб допомогти вам знайти вихід, якщо вони вам знадобляться", – написав він.

Капітан пояснив, що пасажири повинні залишатися на своїх місцях до тих пір, поки вони не отримають інструкції від бортпровідника, і вони не повинні відкривати будь-які двері або вікна, якщо про це не попросить екіпаж.

"Майте шматок тканини (бажано вологої), щоб допомогти дихати, якщо є дим – якщо є дим під час евакуації, тримайтеся якомога нижче. Якщо це посадка на воду, не надувайте свій рятувальний жилет, поки не опинитеся біля порога – якщо ви надуете його – і літак заповниться водою, ви застрягнете на стелі і не зможете плисти під водою, щоб вибратися", – продовжив він.