Після потужної перемоги нашої збірної дехто обурився, що українські футболісти розмовляють російською мовою.

Зокрема, повстання проти фтуболістів очолила відома літераторка та захисниця української мови Лариса Ніцой. Її допис у мережі Фейсбук спричинив справжні баталії у мережі через питання, чи важливо якою мовою розмовляють спортсмени зокрема ті, хто приніс велику перемогу країні.

"Довбик. Що, знову? Знову московит? Господи, ну звідки беруться ці марсіани? А тепер усі, хто написав про українського героя, хто ставив уподобайки, хто вболівав, хто хвалив - так само дружно сходили до нього і сказали йому, що українські герої, тим більше, якщо вони з Черкас (Холодний Яр і все таке), розмовляють українською. Скажіть йому про це. По-доброму скажіть. Бо він ніколи про це не чув. Де їх усіх тримають? У якому вакуумі?", - писала Лариса Ніцой у мережі Фейсбук.

пост Лариси Ніцой у мережі Фейсбук
пост Лариси Ніцой у мережі Фейсбук

Також після цього допису багато культурних діячів вступилися за спортсменів, а дехто став на сторону поборниці української мови. Майже через добу, Лариса Ніцой заявила, що змогла поговорити з Артемом Довбиком і більше того - дійти порозуміння.

"Мені подзвонив Артем Довбик. Ми з ним довго говорили по телефону. Я розповідала йому, що українській зірці і герою неприпустимо говорити в публічному просторі неукраїнською мовою. Пояснювала, чому. А він казав, що хоч його батьки й українськомовні, він постійно перебував з російськомовними тренерами. Він попросив мене написати допис, що він поспілкувався з тренерами і вони дійшли висновку, що будуть говорити на всіх прес-конференціях українською. Я пишу цей допис. І це була б гарна історія. Занадто гарна. І мені дуже хочеться в неї вірити. Але я думаю, що то був не Артем, і то було шахрайство. Чи може я вже така зневірена?", - написала Лариса Ніцой.

пост Лариси Ніцой у мережі Фейсбук
пост Лариси Ніцой у мережі Фейсбук

Та і тут українці розділилися на тих, хто підтримав Ларису Ніцой, та тих, хто піддав критиці її уміння сумніватися в усьому.

"Але файп понад усе! Ваш хайп! Людина передзвонила, засвідчила, але мало! Перебор.... І ви після цього продовжуєте його травити - це вже не достойно. Тоді я мушу згадати: щось я не бачив Ваших протестів і статутів у 1980-х. До спортивних інтернатів віддають дітей у 4-5 років (зокрема у спортшколу "Динамо") і там їх виховують і відсівать. Цого у 5 років віддали до спортінтернату, дитиною! Ви у скільки років перейшли на українську?! Ваші батькіи були дисидентами! Ви коли приєдналися до українства!? Щоб травити хлопця!!! Тож питання не до Довбика, а до держави і до власників спотршків, футбольних клубів (головн, звісно ж, до держави)!!! І нічого травити юнака!!! Творімо державу!", - пише Павло Гай-Нижник.

"Останні два речення точно лишні! Ціль досягнена, зерно посажано, меседж дійшов до адресата, але вам і тут щось не так! Впринципі, я однієї з вами позиції, але методи і шляхи ваші наче із крайнощі в крайність... Є ще сумнів, що це вас розіграли", - зауважив Serhii Nadakhovskyi.

коментарі до посту Лариси Ніцой у мережі Фейсбук
коментарі до посту Лариси Ніцой у мережі Фейсбук