Живий кажан, раптово пролетів через салон літака і змусив рейс Air India, який прямував до США, розвернутися і повернутися в Делі, пише The Sun.

На відео видно, як хижак пролітає над головами вражених пасажирів і членів екіпажу на борту Boeing 777 вчора вранці приблизно через 30 хвилин після зльоту.

Як повідомляє Business Today, капітан літака вирішив повернути літак в аеропорт вильоту після того, як про присутність кажана повідомили в Службу управління повітряним рухом.

Представники Генерального директорату цивільної авіації (DGCA) повідомили інформаційному агентству ANI, що літак AI-105 DEL-EWR повернувся в Делі після вильоту, коли була оголошена місцева аварійна ситуація.

"Після прибуття стало відомо, що члени екіпажу бачили в кабіні кажана. Співробітники відділу охорони природи були викликані, щоб зловити і забрати кажана. Літак благополучно приземлився близько 3:55 ранку, а пізніше було оголошено, що літак знаходиться на землі (AoG)", - сказали вони.

летюча миша залетіла в салон літака
летюча миша залетіла в салон літака

Коли літак знову приземлився в міжнародному аеропорту імені Індіри Ганді в Делі, були викликані співробітники Служби охорони дикої природи. Як повідомляється, літак пройшов повну фумігацію, після чого тушу кажана витягли з кабіни.

Високопоставлений чиновник DGCA сказав, що кажан був знайдений мертвим в районі бізнес-класу. Повідомляється, що відділ безпеки польотів Air India проведе докладне розслідування інциденту.

Однак у первинному звіті інженерної групи Air India говорилося, що небажаний ссавець прийшов від третіх осіб.

"Ймовірна причина може бути в завантаженні багажу, наприклад, для підприємств громадського харчування", - сказав представник Air India.

Переміщених пасажирів незабаром пересадили на інший літак Air India, який приземлився в Нью-Йорку об 11:35 за місцевим часом.

Інцидент стався на тлі того, що Індія продовжує страждати від пандемії коронавірусу. Згідно з даними Міністерства охорони здоров'я в п'ятницю, число інфекцій в країні становить 27,65 мільйона чоловік, а число загиблих - 318 895 чоловік.

Вважається, що Covid-19 виник у кажанів, а потім передався іншим тваринам, а потім і людям. Такий вердикт дослідження Всесвітньої організації охорони здоров'я та Китаю, опублікованого в березні цього року.

Ще в 2019 році пасажири, які подорожують з Spirit Airlines, кричали від жаху після того, як кажан пролетів через салон під час польоту з Шарлотти в Нью-Йорк, США. Вважалося, що кажан почав свою подорож у Шарлотті, влетівши у верхній сміттєвий бак, в той час як члени екіпажу проводили нічне обслуговування.