У 2024 році, аби вийти на заслужений відпочинок, українцям потрібно назбирати не менше 31 року стажу. Однак, в оформленні трудової книжки легко припуститися помилок, що може коштувати частини заробленого стажу та пенсії.

Пенсійний фонд роз'яснив, як уникнути помилок у трудовій книжці та як виправити вже існуючі, що дуже важливо для підрахунку стажу.

Від 2014 року стаж підтверджується внесками, а до того - записами в трудовій. Тому важливо слідкувати, щоб всі записи були бездоганними.

Ось на що варто звернути увагу:

  • Правильність запису про прийом на роботу: дата, посада, підприємство, наказ, підпис керівника, печатка.
  • Записи про зміни назви компанії або її реорганізацію.
  • Відсутність поправок або додаткових записів до первісних даних.
  • Коректність запису про зміну прізвища з усіма потрібними деталями.

У разі помилки виправлення може зробити лише роботодавець, який здійснив запис. Також існує електронна трудова книжка, яка спрощує ведення записів про стаж.

Роботодавці повинні надсилати скани трудових книжок в Пенсійний фонд. Якщо ж ви не працюєте, ви можете завантажити свої документи самостійно на порталі Пенсійного фонду.

Остаточне рішення про зарахування стажу залишається за людиною в Пенсійному фонді, тому всі записи мають бути чіткими та точними.

Якщо ж ви не погоджуєтесь з рішенням Пенсійного фонду, ви завжди можете оскаржити його, звернувшись до вищої інстанції або в суд.