З 1 березня в Україні розпочався процес індексації пенсій, що супроводжується перерахунком страхових виплат від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Цими коригуваннями займається ПФУ.

Перерахунок для осіб, які постраждали внаслідок нещасного випадку на виробництві, та осіб, які мають право на страхові виплати після смерті потерпілого, визначається коефіцієнтом. Цей коефіцієнт враховує темпи зростання споживчих цін та середньої заробітної плати (доходів) в Україні.

Постановою Кабінету міністрів від 23 лютого 2024 року № 185 коефіцієнт на цей рік встановлено на рівні 1,0796, внаслідок чого виплати, пов'язані з нещасними випадками на виробництві та професійними захворюваннями, збільшуються на 7,96%.

Гроші: скрін з відео
Гроші: скрін з відео

Законодавчо встановлено, що підвищення на 2024 рік не повинно бути меншим за 100 гривень та не перевищувати 1500 гривень. Перерахування коштів буде обмежено максимальною сумою щомісячної страхової виплати, еквівалентною чотириразовому розміру мінімальної заробітної плати (7100 гривень х 4 = 28 400 гривень).

Наголошуючи на спрощеності процесу, ПФУ запевняє, що збільшені суми будуть перераховані безпосередньо одержувачам без будь-яких посередників.

Виплати планується розпочати у квітні 2024 року. Ці заходи відповідають цілям, викладеним у постанові Кабінету міністрів № 185, яка спрямована на посилення соціального захисту найбільш уразливих верств населення у 2024 році.

Нагадаємо, масове звільнення чиновників в Україні: Денис Шмигаль зробив революційну заяву

Раніше «Українці» писали, у скільки років виходять на пенсію в Європі і який її розмір: українцям краще присісти

Як повідомляли «Українці», українцям за кордоном хочуть платити гроші, щоб вони повернулися додому