В Україні розглядається ініціатива щодо відновлення можливості проведення непередбачених перевірок у сфері праці, які зараз обмежені під час дії воєнного стану, крім визначених випадків. Зареєстровано відповідний законопроєкт у Верховній Раді.

Головна мета цього ініціативного кроку - знову дозволити позапланові перевірки відповідно до заяв працівників чи профспілок щодо випадків мобінгу на роботі. Мобінг визначається як систематичний психологічний тиск, цькування та психологічний терор на робочому місці, спрямований на досягнення звільнення працівника.

В 2023 році надійшло понад 500 заяв про мобінг, що послужило підставою для внесення пропозиції про відновлення таких перевірок, навіть під час воєнного стану. Законопроєкт також передбачає розширення переліку випадків, за якими можливі такі перевірки.

У випадку схвалення, Державна служба з питань праці матиме можливість здійснювати перевірки для виявлення неоформлених трудових відносин, перевірки законності звільнень працівників та випадків мобінгу.