Російські військові файли, що нещодавно просочилися, показують, що російські збройні сили провели репетиції раннього застосування тактичної ядерної зброї, особливо в сценаріях, пов'язаних з конфліктом з великою світовою державою і підготовкою до гіпотетичного китайського вторгнення.

Відповідну інформацію оприлюднили на сайті «RBC», посилаючись на дані «Financial Times».

Ці секретні документи, що охоплюють період з 2008 по 2014 рік, показують, що поріг застосування тактичної ядерної зброї нижчий за той, який Росія публічно оголосила. Критерії потенційної ядерної відповіді охоплюють сценарії від вторгнення противника на російську територію до конкретніших тригерів, таких як знищення критично важливих стратегічних об'єктів.

Незважаючи на вік документів, експерти стверджують, що вони зберігають свою актуальність для сучасної військової російської доктрини.

Ці викриття дають уявлення про те, як Росія сприймає свій ядерний арсенал як фундаментальний компонент своєї оборонної стратегії, ілюструючи підготовку до можливих перших ядерних ударів у конкретних бойових ситуаціях.

Матеріали, що просочилися, демонструють сценарії, в яких російський Східний військовий округ імітував китайське вторгнення, даючи рідкісну можливість поглянути на стратегічне мислення країни та її залежність від ядерного потенціалу в оборонній політиці.

У документах докладно описані навчання, в ході яких Росія, яка називається в номенклатурі військових «Північною Федерацією», розглядає тактичний ядерний удар як відповідь на передбачувану загрозу з «Півдня».

збройні сили Китаю
збройні сили Китаю

В одному з таких навчань описується атака Китаю, при цьому Росія розглядає можливість завдання ядерного удару, щоб перешкодити просуванню другої хвилі сил вторгнення з «Півдня». У документах наголошується на серйозності ситуації, вказується, що ядерна зброя може бути застосована, якщо противник розгорне підрозділи другого ешелону і становитиме постійну загрозу на напрямі основного удару.

"Головнокомандувач віддав наказ ... застосувати ядерну зброю ... ...у разі розгортання противником підрозділів другого ешелону та загрози подальшого наступу "Півдня" на напрямі головного удару", - йдеться у документі.

Більше того, окрема навчальна презентація для офіцерів ВМФ, хоч і не має відношення до Китаю, викладає ширші критерії потенційного ядерного удару.

До них відносяться висадка на території Росії, пошкодження підрозділів, які відповідають за охорону кордону, або неминуча атака з використанням звичайних озброєнь. Поріг розгляду ядерної відповіді визначається як сукупність факторів, за яких втрати російських військ стають незворотними, що призводить до їх нездатності запобігти масштабній агресії противника, що є критичною ситуацією для державної безпеки Росії.

Документи вводять додаткові умови, які можуть спричинити ядерну відповідь, такі як знищення стратегічних підводних човнів, атомних підводних човнів, крейсерів, аеродромів або одночасне знищення ключових берегових командних пунктів.

Вони припускають, що Росія передбачає використання тактичної ядерної зброї для досягнення різних цілей, включаючи стримування агресії, припинення ворожих дій, запобігання втраті території чи боєздатності, а також підвищення загальної ефективності російського ВМФ.

Нагадаємо, "Огидний виродок!" Ольга Сумська накинулася на родича через свою доньку, яка мешкає в РФ

Раніше «Українці» писали, тимчасові посвідчення замість паспорта: яких українців залишать без документа

Як повідомляли «Українці», доведеться повертатися додому: десятки тисяч українських біженців залишать без житла