Навесні 2024 року українські споживачі можуть зіткнутися із значним зростанням цін на електроенергію, газ та воду. Проте до кінця опалювального сезону, який триватиме до середини квітня, змін тарифів на комунальні послуги для населення не очікується.

Станом на березень 2024 року ціна на електроенергію в Україні становитиме 2,64 грн за кВтг виходячи з тарифу, запровадженого з 1 червня 2023 року. Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що тариф на електроенергію залишиться незмінним до кінця опалювального сезону 2024 року.

Очікується, що ціна на газ для клієнтів Нафтогазу залишиться на рівні 7,96 грн/м³, тоді як ціни в інших постачальників коливатимуться від 7,7 до 9,90 грн/м³.

Нафтогаз, платіжка, комуналка
Нафтогаз, платіжка, комуналка

Крім того, споживачам газу у багатоквартирних будинках доведеться платити за утримання внутрішньобудинкових газових мереж, середній розмір платежу становитиме 320 гривень на одного власника споживача у Київській області.

Очікується, що тарифи на воду у березні 2024 року залишаться незмінними. Проте аналітики прогнозують потенційне підвищення цін на газ у два етапи: спочатку до 11-13 грн/м³, а потім до 15 грн/м³. Витрати на опалення та гарячу воду можуть зрости на 30-50%, а ціни на холодну воду можуть зрости до 50% залежно від регіону. Ці зміни очікуються не раніше за травень-червень.

Нагадаємо, борги з комуналки: що загрожує українцям із "хвостами" - навіть пенсіонери постраждають

Раніше «Українці» писали, за підключення світла тепер доведеться платити додатково: українцям назвали суми

Як повідомляли «Українці», "Нафтогаз" раптово запроваджує зміни: українців просять звернути увагу