Пенсії в Україні виросли, особливо для окремих категорій громадян, на тлі війни, що триває. У Головному управлінні Пенсійного фонду України у Вінниці повідомили про такі тенденції:

Кількість військовослужбовців у відставці у 2023 році зросла на 9% порівняно із зростанням на 4% у 2022 році.

Кількість отримувачів пенсій з інвалідності значно зросла: пенсії з інвалідності отримали 585 військовослужбовців, що означає зростання майже на 300%.

Число одержувачів пенсій у зв'язку із втратою годувальника збільшилося більш ніж удвічі, склавши 10% від загальної кількості пенсіонерів у правоохоронних органах.

Пенсіонери: скрін із відео
Пенсіонери: скрін із відео

Середня пенсія для цієї категорії громадян збільшилася на 31% у 2022 році та ще на 18% у 2023 році, досягнувши на 1 січня 2024 року 11 735 тис. грн.

У одержувачів пенсій за вислугу років спостерігався найвищий темп зростання середнього розміру пенсії - на 65%, за ним йшло 50% зростання для тих, хто пов'язаний із втратою годувальника і 40% зростання виплат по інвалідності.

Крім того, очікується, що з 1 березня 2024 року українські пенсіонери мають істотну індексацію виплат, що потенційно призведе до збільшення в середньому на 13%.

Нагадаємо, пенсіонерів кидають на свавілля? Кого не торкнеться індексація пенсій у березні

Раніше «Українці» писали, мізерні пенсії в Україні: скільки пенсіонерів за межею виживання

Як повідомляли «Українці», на українців грошей немає: уряд скоротить соціальні виплати