Українських громадян поінформували про ефективні стратегії підвищення пенсій. Пенсійний фонд виділив чотири види виплат добровільних страхових внесків у рамках системи обов'язкового державного пенсійного страхування.

Дане керівництво, як повідомляє «novyny.live», було надано у ПФУ та пролило світло на такі види страхових внесків:

Добровільна участь у системі обов'язкового державного пенсійного страхування.

Цей метод підкреслюється як простий та економічно ефективний підхід для внесення страхових внесків фізичними особами. Внески призначені для збільшення майбутніх пенсійних виплат або адресної підтримки пенсіонерам.

Доплати до мінімальної страхової премії.

Якщо сплачена страхова премія впаде нижче встановленої мінімальної суми, громадяни мають можливість здійснити додаткові виплати, щоб загальна сума внесених за відповідний місяць коштів відповідала мінімальній страховій премії або перевищувала її.

Добровільна сплата єдиного внеску за поточний період.

У Пенсійному фонді уточнюють, що суми, внесені як страхові внески, зараховуються за той місяць, коли кошти надійшли на рахунок Пенсійного фонду. Цей місяць потім включається у страховий період, при цьому для незастрахованих осіб враховується заробітна плата, а для застрахованих для розрахунку пенсії зарплата збільшується.

Пенсії, скріншот з відео
Пенсії, скріншот з відео

Добровільна сплата єдиного внеску за попередній період.

Громадянам надається можливість добровільно брати участь у системі обов'язкового державного соціального страхування на певний період, узгоджений у договорі добровільної участі. Мінімальний термін дії таких договорів становить один рік, за винятком домовленостей про одноразові виплати.

Меценатські пожертвування на пенсійні виплати.

Юридичні чи фізичні особи, які проживають в Україні чи за кордоном, можуть внести певну суму грошей, призначену для пенсійних виплат конкретному пенсіонеру або слугувати додатковим фінансовим ресурсом для Пенсійного фонду.

Право та умови внесення страхових внесків:

Відповідно до Закону № 1058-IV від 9 липня 2003 року «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» право добровільної участі у пенсійному страхуванні мають як застраховані, так і незастраховані громадяни віком від 16 років.

Умовами участі є наявність даних у реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру обов'язкового державного соціального страхування та непризначення пенсії у солідарній системі обов'язкового державного пенсійного страхування. Для оформлення своєї участі громадяни можуть укласти договір про добровільну сплату страхових внесків на порталі ПФУ.

Нагадаємо, мізерні пенсії в Україні: скільки пенсіонерів за межею виживання

Раніше «Українці» писали, що на українців грошей немає: уряд скоротить соціальні виплати

Як повідомляли «Українці», довгоочікувана індексація пенсій у березні: на скільки виростуть виплати – названо головні суми