За словами директора консалтингової компанії "А-95" Сергія Куюна, в Україні прогнозується новий виток підвищення цін на пальне через стрімке зростання світових цін на нафтопродукти.

Це зростання цін не пов'язане з українськими проблемами, а є наслідком логістичної кризи у Червоному морі, що впливає на світовий ринок нафти.

У найближчі два-три тижні вартість літра палива на українських заправках може зрости приблизно на 2 гривні. Світова ціна на нафту значно зросла: з 77 доларів за барель у січні до 83 доларів зараз. Такий стрибок на 6 доларів вважається суттєвим на нафтовому ринку і швидко впливає на роздрібні ціни.

"Для нафтового ринку це дуже чутлива величина. Тому ринок починає реагувати. "Ми все купуємо за імпортом, за світовими цінами, і закупівельна вартість почала зростати", - пояснив Сергій Куюн.

Оскільки Україна імпортує паливо за світовими цінами, зростання закупівельної ціни на світовому ринку впливає на внутрішні ціни. Поки зберігається глобальна логістична криза, очікується, що вартість палива продовжуватиме зростати як у світі, так і в Україні.

заправка, паливо, газ, бензин
заправка, паливо, газ, бензин

Куюн прогнозує стрімке зростання цін, причому щоденне зростання на заправках складе від 20 до 30 копійок, а то й півгривні.

"Буквально щодня ціна зростає, на 50 копійок, 30, 20, процес пішов. Поки немає передумов говорити про якусь велику трагедію, але думаю, що якщо ситуація у світі не зміниться, то в межах 2 гривень за літр ціна може зрости протягом 2-3 тижнів", - підсумував експерт.

Хоча ситуація ще не дійшла до серйозної кризи, Куюн припускає, що якщо глобальні умови не зміняться, ціна на пальне може зрости на 2 гривні за літр протягом наступних 2-3 тижнів. Щоденне зростання цін, що продовжується, вказує на розвиток ситуації, яка може призвести до значних змін у найближчому майбутньому.

Нагадаємо, нова масштабна загроза в Україні: ситуація перетворюється на найнебезпечнішу у світі

Раніше «Українці» писали дуже тривожне зростання рахунків: чому раптово подорожчало опалення

Як повідомляли «Українці», водії, готуйте гаманці: каратимуть за відсутність деяких речей в автомобілях