Очікується, що в Україні ціни на популярні продукти харчування, особливо на овочі, молоко та сало, найближчими місяцями значно зростуть.

Експерт-економіст Юрій Гаврилечко прогнозує, що сало може стати дорожчим за м'ясо через меншу кількість сальних порід свиней в Україні. Дефіцит деяких видів м'яса, особливо яловичини, пояснюється війною, що триває, і важкими умовами утримання худоби.

Вартість сала в Україні
Вартість сала в Україні

"Сало дорожчатиме більшими темпами, ніж м'ясо. Саме сальних порід свиней в Україні фізично набагато менше зараз, ніж м'ясних. Тому сало, швидше за все, буде нижчим за якістю і вищим за ціною", - спрогнозував Гаврилечко.

Гаврилечко також очікує щомісячного зростання цін на овочі до 7%, пояснюючи це зростання такими факторами як умови зберігання, на які впливають ціни на електроенергію.

овочі, базар
овочі, базар

"Овочі дорожчатимуть. Насамперед через те, що умови зберігання безпосередньо залежать від ціни на електроенергію", - зазначив фахівець.

Молочна продукція також стикається зі зростанням цін через брак сирого молока, викликаний наслідками військової агресії та фізичної руйнації деяких підприємств.

Анна Лавренюк, генеральний директор Асоціації виробників молока, припускає, що ціни на молочну продукцію можуть зрости на 3-5%, аж до 10% протягом 2024 року.

Стакан молока
Стакан молока

"В Україні є досить суттєвий дефіцит молока-сировини. Насамперед для України це пов'язано не з економічними факторами, а з наслідками військової агресії та фізичного знищення цілої низки підприємств. Ціни на молочні продукти можуть зростати протягом 2024 року. Крок підвищення становитиме 3- 5%, до 10%", - наголосила Лавренюк.

Ці тенденції відбивають ширші економічні проблеми, з якими стикається Україна в умовах геополітичної невизначеності.

Нагадаємо, як приготувати бездоганне яйце пашот у мікрохвильовій печі: одна хвилина і готове

Раніше «Українці» повідомляли, що Україна за крок від історичного колапсу: залишилося кілька місяців

Як повідомляли «Українці», індексація пенсій засмутить українців: випливли несподівані факти – розчарування неминуче