Багато водіїв, незалежно від їхнього досвіду, мимоволі припускаються типових помилок при запуску двигуна автомобіля в морозну погоду. Дуже важливо пам'ятати, що невелика помилка може потенційно завдати шкоди вашому автомобілю.

Послідовність дій під час запуску.

Однією з найпоширеніших помилок є негайне включення стартера під час посадки в машину. У мороз бажано включити запалення та почекати кілька секунд, доки не згаснуть усі непотрібні індикатори на панелі приладів. Після цієї короткої паузи продовжуйте повертати ключ, щоб запустити стартер. Це дозволяє бортовому комп'ютеру отримувати найважливіші дані від датчиків та оптимізувати алгоритм подачі палива.

Педаль зчеплення.

Для водіїв автомобілів з механічною коробкою передач запуск двигуна без натискання педалі зчеплення є поширеною помилкою. Не забудьте від'єднати коробку передач від двигуна перед запуском. В іншому випадку стартер піддається додатковому навантаженню, оскільки через мороз йому доводиться провертати колінчастий вал двигуна і зубчасту передачу в мастилі, що загуснула.

Використання педалі газу.

Якщо двигун не запускається відразу, не піддавайтесь бажанню кілька разів натиснути на педаль газу. Ця дія може призвести до затоки свічок запалювання паливом. Не утримуйте ключ запалювання у вихідному положенні більше 10 секунд та обмежте спроби чотирма чи п'ятьма. Якщо після цих спроб автомобіль не заводиться, зверніться за професійною допомогою.

Час прогріву.

Поширена хибна думка, що двигуну потрібен тривалий період прогріву перед поїздкою. Насправді сучасним двигунам потрібно всього дві-три хвилини для прогріву на холостому ході. Надмірне очікування може призвести до непотрібної витрати пального та збільшення викидів.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете забезпечити плавніший запуск двигуна вашого автомобіля в морозну погоду, що підвищить його ефективність та продовжить термін служби.

Нагадаємо, як очистити автомобіль від снігу та льоду, щоб не подряпати його: ефективні поради

Раніше «Українці» повідомляли, навіть тут ціни підняли: отримати найголовніші документи в Україні буде витратно

Як повідомляли «Українці», як виявити скручений пробіг у автомобіля: ефективні лайфхаки