В Україні індексацію пенсій заплановано на березень поточного року, підтвердила голова Мінсоцполітики Оксана Жолнович. Рішення про індексацію пенсій у березні ґрунтується на отриманні у лютому статистичних даних за попередній рік, які мають вирішальне значення для формули розрахунку, яка поєднує в собі 50% рівня інфляції на 2023 рік із 50% зростання середньої заробітної плати.

Відповідну інформацію розмістили на порталі новин «ФАКТИ».

Основна мета індексації пенсій – освіжити пенсії для конкретних демографічних груп, які пережили стагнацію розмірів виплат. Це коригування необхідне, щоб відповідати зростаючій інфляції та збільшенню вартості життя.

Точну суму підвищення на даному етапі визначити складно, оскільки вона розраховуватиметься на основі віку, стажу та встановленої формули. У середньому, базова частина пенсій, як очікується, збільшиться на 13%.

Наприклад, для пенсіонерів, які отримують "базову" пенсію у розмірі 7692 гривень, доплата очікується значна – близько 1000 гривень. Важливо, що з розрахунку пенсії враховуються заробітки людини за всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року, з використанням даних реєстру застрахованих осіб.

Особи, які працювали до цієї дати та отримували значну зарплату, можуть надати для включення до розрахунків довідку про доходи за будь-який безперервний 60-місячний період до 1 липня 2000 року.

Нагадаємо, у вас очі на лоба полізуть: найдоступніший і найпопулярніший у світі продукт став "делікатесом"

Раніше «Українці» повідомляли, пенсіонерам гордо заявили, на скільки виросли виплати для простого народу: чи так це і що кажуть українці

Як повідомляли «Українці», готуйтеся – на вас може чекати "чорна смуга": три знаки Зодіаку, які в зоні ризику